• ... keď žiaci učia žiakov

• 18.10.2017 13:35
      • Naša škola v rámci súťažno-vzdelávacej aktivity "Hovorme o jedle" privítala dňa 16. 10. 2017 žiakov 2. ročníka Súkromnej základnej školy Life Academy z Popradu, pre ktorých sme si pripravili aktivity na tému "Vajcia, kvalita vajec a ich využitie v cukrárstve". Malí výskumníci si pod vedením našich cukrárok z 3.E sami vyrábali venčeky z odpaľovaného cesta. Odmenou im bola vlastnoručne vyrobená sladká dobrota.

• V rámci 5. ročníka súťažno-vzdelávacej aktivity „Hovorme o jedle“ navštívili dňa 16. 10. 2017 našu školu žiaci druhého ročníka Súkromnej základnej školy Life Academy z Popradu. Pre spoluprácu na aktivite projektu „Praktické odborné exkurzie – Potraviny základ života“ oslovil našu školu hlavný organizátor Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora.

Naše žiačky, cukrárky z 3. E triedy, pod vedením p. učiteľky Lúčanovej pripravili pre malých kamarátov aktivity na tému „Vajcia, kvalita vajec a ich využitie v cukrárstve“. Malí výskumníci si pod vedením našich žiačok  vyrábali z vopred pripraveného odpaľovaného cesta venčeky, venčeky plnili žĺtkovým krémom a takto pripravené sladké dobroty potom putovali do ich hladných brušiek. Popri samotnej praktickej činnosti sa dozvedeli aj množstvo informácií o tom, z čoho sa skladá vajíčko,  aké vitamíny a minerálne látky obsahuje,  ako sa zo surovín a cesta stane sladká dobrota.

Naši malí hostia prejavili veľký záujem a nadšenie a pre nás učiteľov bolo potešením pozorovať ich pri práci. Pevne veríme, že táto nádherná spolupráca sa v budúcnosti pretaví do tradície a že informácie a praktické skúsenosti, ktoré si žiaci zažili, budú pre nich trvalou vedomosťou i nezabudnuteľným zážitkom.

viac fotografií nájdete tu.