• Európsky deň jazykov = 26.september

• 22.10.2021 11:39
        • Vedeli ste, že na svete existuje 6000 až 7000 jazykov, ktorých súčasťou je 225 pôvodných európskych jazykov? Viete, že na našej škole sa učia štyri cudzie jazyky?
        • Skills Gastro Junior Cup

• 12.10.2021 19:05
        • Školské kolo prestížnej gastronomickej súťaže pre odbor kuchár a cukrár sa konalo 12.10.2021. Odborná porota mala ťažkú úlohu vybrať najlepšie jedlo a dezert, ktorým budú reprezentovať  žiaci v semifinálovom kole našu školu. Žiaci Martin Hric z III.E a Lenka Šimčeková z I.E si vybojovali prvé miesta a my im srdečne gratulujeme.
        • Od koreňa po plody

• 12.10.2021 10:14
        • Celoškolská gastronomická aktivita: Od koreňa po plody bola dňa 6.10.2021 ukončená výstavou z plodov liptovskej zeme, ktoré priniesli žiaci a zamestnanci  školy.
        • Workshop Pečenie chleba

• 25.09.2021 15:02
        • Vôňa chleba a pečiva z netradičných surovín pošteklila zmysly všetkých účastníkov workshopu, ktorý sa konal na odbornej učebni Technológie 24.9.2021.
        • Od koreňa po plody

• 14.09.2021 10:31
        • Predmetová komisia spoločného stravovania organizuje v dňoch 20. 9. 2021  -  11. 10. 2021 celoškolskú súťaž  pre všetkých žiakov a zamestnancov školy  "Od koreňa po plody ".
        • Slávnostný banket pod taktovkou III.EF triedy

• 21.05.2021 16:01
        • Žiaci III. EF triedy učebný odbor kuchár, čašník Hotelovej akadémie v Liptovskom Mikuláši pod vedením svojich skúsených majstrov odborného výcviku pripravili  v dňa 17. mája 2021 v rámci ukončenia trojročného štúdia - slávnostný banket - pre svojich pozvaných hostí. Týmto záverečným výstupom demonštrovali  časť svojich odborných schopností a zručností nadobudnutých  počas trojročného štúdia. Organizovaním prezentačných podujatí umožňuje škola  žiakom rozvíjať odborné kompetencie nielen v učebnom odbore kuchár, čašník ale aj vo všetkých študijných a učebných odboroch.

• Upeč svoju pizzu

• 14.05.2021 19:03
        • Pod týmto názvom sa v mesiaci apríl  uskutočnilo školské kolo v pečení pizze. Žiaci mali podľa vlastnej fantázie  počas on line vyučovania pripraviť netradičnú pizzu, ktorá zaujme nielen vzhľadom, ale aj chuťou.
        • Fake or Real?

• 28.04.2021 09:56
        • Európa je spojená aj prostredníctvom aktivít platformy eTwinning. Koncom marca v tomto prostredí prebehla online séria prednášok a workshopov na tému mediálnej gramotnosti na odborných školách v Európe.
        • Navštívila nás Martina Dubovská

• 26.04.2021 09:03
        • Presne pred desiatimi rokmi na našej škole úspešne maturovala Martina Dubovská. Dnes známa lyžiarka, ktorej sa podarilo skončiť na peknom 10. mieste v celkovom hodnotení Svetového pohára.
        • ŠIŠKA kráľovná fašiangov

• 09.03.2021 15:45
        • Na Hotelovej akadémii si aj v dnešnej dobe ctíme tradície. Pripomenuli sme si ich súťažným zadaním, pripraviť v domácich podmienkach sladkú dobrotu „fánky - šišky“,  pripravované na Liptove v čase fašiangov.

• Leto v Europa-parku

• 05.03.2021 09:20
        • Naša škola ponúka  nielen veľa  možností ako zdokonaliť svoje zručnosti   v oblasti gastronómie👨‍🍳🍽🍷,  ale aj  ako  získať  nezabudnuteľné zážitky.

Takou príležitosťou je   odborná stáž  v gastronomických prevádzkach v zahraničí.  Aj minulé leto sa niekoľkí  naši študenti zúčastnili stáže v  Europa-Parku🎠🎡 v nemeckom meste  Rust.

Jedným z nich je Daniel Kubovčík, žiak III.EF , odbor kuchár, ktorý  podelil o svoje dojmy a skúsenosti.🙂

• Okresné kolo online anglickej olympiády

• 31.01.2021 15:50
        • Olympiáda predstavuje súťaž najlepších z najlepších. Naši dvaja najlepší angličtinári sa 13.1.2021 zúčastnili okresného kola olympiády v anglickom jazyku, ktoré malo svoju prvú online premiéru.
        • Big Live Class

• 31.01.2021 15:47
        • Covid karanténa? Nevadí, stretli sme sa online. Komunikácia v angličtine - of course!
          Žiaci 4.C triedy a viac ako 150 študentov z celého sveta si užili spoločné učenie cez platformu BIG LIVE CLASSES, ktoré organizuje vydavateľstvo Pearson a BBC.
        • Online olympiáda z ANJ? A prečo nie?

• 03.12.2020 21:09
        • Olympiáda v anglickom jazyku v tomto školskom roku má už svoje 13 pokračovanie ale prvú online premiéru. 10 najlepších študentov, nominovaných z radov učiteľov anglického jazyka sa zúčastnilo školského kola, ktoré sa uskutočnilo 27.11.2020.
        • Najoriginálnejší plod Liptova

• 22.09.2020 07:02
        • Predmetová komisia spoločného stravovania organizuje v dňoch 28.9.-  10. 10. 2020 celoškolskú súťaž  pre všetkých žiakov a zamestnancov školy  "Najoriginálnejší plod Liptova".