• Monika Škáchová – vo finále na ME vodný slalom v Prahe Troji.

• 05.06.2018 00:48
      • Slovenskú reprezentantku Moniku Škáchovú, žiačku III.C HA LM delilo iba 1,13 sekundy od zisku medaily vo finále súťaže kanoistiek na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v Prahe-Troji. Jediná Slovenka vo finále tejto kategórie obsadila 4. pozíciu v sobotu 2.6.2018.

• "Toto umiestnenie ma teší, ale sú tam aj pocity mierneho smútku, pretože od medaily ma delil jeden zbytočný ťuk. Išlo sa mi úplne super, finále som si neskutočne užila. Ďalšie pretekárky som sledovala na obrazovke, ale nemala som k dispozícii výsledky a nevedela som, ako na tom som. Bolo to trochu stresujúce," povedala v cieli zverenkyňa trénera Petra Mráza.

Monika Škáchová v Prahe absolvovala premiérové finále na vrcholnom seniorskom podujatí. "Od začiatku sa mi v Prahe jazdilo super, no nešla som do pretekov s tým, že chcem atakovať medailové pozície. Chcela som ísť do finále a to sa mi splnilo. V ďalších súťažiach si teraz budem viac veriť. Finále z Prahy neznamená, že teraz budem vždy v desiatke. Niekedy mi to vyjde a inokedy nie," doplnila 19-ročná športovkyňa. Monika gratulujeme a pozývame všetkých fanúšikov a žiakov HALM na Svetový pohár, ktorý sa koná 22. - 24. júna 2018 v Liptovskom Mikuláši.

C1 žien - finále:

1. Viktoria Wolffhardtová (Rak.) 119,01 (2)

2. Mallory Franklinová (V. Brit.) 119,58 (2)

3. Elena Apelová (Nem.) 122,39 (0)

4. Monika Škáchová 123,52 (4)                      Zdroj: sport.sk, TASR