• Kuchársky workshop s vôňou leta

• 14.06.2018 20:10
      • Páni kuchári  z Welness Hotela Chopok Jozef Palkovič, Roman Sagan a Ondrej Jurčo si pre nás opäť pripravili zaujímavé menu s netradičnými surovinami. Žiaci z I.A.triedy s vyučujúcimi Ing.Lukáčovou a Ing.Feriancovou si vyskúšali prípravu špecialít na tému leto v záhrade, na lúke a na tanieri.
      • Žiaci si otestovali svoje zručnosti pri príprave morských plodov na čerešňovo-rebarborovom chutney. Vyrobili sme si tortelliny so žihľavovo-pecorinovou plnkou. Hlavné jedlo bravčový medajlónik so smrčkovou plnkou a bylinkami na makových tagliatelle a pene zo žltej mrkvy či dezert - citrónový sorbet s lesnými jahodami na muškátovom chadeau s fánkou očaril každého z prítomných. Pánom kuchárom patrí poďakovanie za ich recepty a my sa už tešíme na workskopy v ďalšom školskom roku.