• Strieborní Majstri palacinka

• 06.11.2018 19:29
      • Naši šikovní žiaci Monika Ďurajová z II.D a Adrián Rázga z III.A vybojovali druhé miesto na odbornej kuchárskej súťaži Majster palacinka v Ružomberku a reprezentovali našu školu na profesionálnej úrovni.
      • V časovom limite 40 minút pripravili Špaldovú palacinku plnenú špenátom a údenou parenicou v zelerovej kruste, na roquefortovej pene, flambovanej šalotke s jablkom a šípkovej redukcii. Súťažilo 15 žiakov a nebolo jednoduché pripravť v časovom limite 40 minút 5 porcií pokrmu v požadovenej kvalite. Odborná porota ocenila inovatívny recept, techniku prípravy, flambovania aj konečnú prezentáciu na tanieri. Žiakov na súťaž pripravovali Ing.Lukáčová a Bc.Čerstvík. Žiakom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a blahoželáme.