• Skills Slovakia Bratislava

• 28.01.2018 11:38
      • 26.1.2018 žiak Martin Pavčo z V.A triedy reprezentoval našu školu na prestížnej kuchárskej súťaži Skills Slovakia v Bratislave, kde postúpil spolu s piatimi najlepšími súťažiacimi z celého Slovenska, zo semifinálového kola. Martin zabojoval a získal štvrté miesto. Hotelová akadémia v Liptovskom Mikuláši sa na tejto súťaži právom zaradila medzi najlepšie školy s gastronomickým zameraním na Slovensku.
      • Táto kuchárska súťaž je výnimočná v tom, že súťažiaci dopredu nevie čo ide variť, jedná sa o takzvaný Mystery box. Martin pripravoval jedlo s pridelenou surovinou flank steak a za 20 minút spolu s učiteľkou Gabrielou Lukáčovou a žiakom Ondrejom Jurčom museli vymyslieť zaujímavú receptúru, vhodne skombinovať prílohy a styling na tanieri. Časový limit na prípravu pokrmu bol 2,5 hodiny. Našim žiakom patrí poďakovanie za profesionálnu reprezentáciu. Ďakujeme aj pani riaditeľke a vedeniu školy za podporu a zázemie, ktoré pre nás vytvárajú pri každej odbornej súťaži.