• Gastromak 2019 Macedónsko

• 18.10.2019 20:26
      • Obrovský úspech sme získali na kontinentálnej kuchárskej súťaži, ktorá sa konala v macedónskom Ohride. Dušan Benčo z II.Adnš sa jej zúčastnil ako prvý junior zo Slovenska a to hneď v troch súťažných disciplínach.  Vybojoval zlato, bronz a pohár pre absolútneho víťaza.
      • Dušan súťažil v príprave hydiny, za ktorú uvaril zlatú medailu a pohár absolútneho víťaza. Zaujímavo skombinované kačacie prsia sous-vide s tekvicovým krupotom a pečenou cviklou náročná porota pozitívne ocenila. V ďalšej kategórii predviedol tradičné slovenské jedlo z bravčovej panenky s hubovými šúľancami a jeho odmenou bol bronz. Najťažšou kategóriou bol black box, kde súťažiaci nevedia, z akých surovín budú variť. Ich úlohou je pokrm nielen vymyslieť, nanormovať, ale aj vhodne skombinovať chute a styling. Dušan si výborne poradil aj s touto disciplínou a získal tretie miesto. Na súťaž sa pripravoval pod vedením vyučujúcej Ing.G.Lukáčovej a šéfkuchára Ľ.Macíka. Chceme sa poďakovať vedeniu školy za podporu pri našej príprave a Dušanovi Benčovi za úspešnú reprezentáciu.