• Hoteláci – „Športovci mesta Liptovský Mikuláš 2017“

• 01.02.2018 14:13
      • Dňa 12.1.2018 v mikulášskom Dome kultúry ocenili najlepších športovcov mesta Liptovský Mikuláš. Ocenenie „Športovec mesta Liptovský Mikuláš 2017“ si prevzalo z rúk primátora mesta LM 20 jednotlivcov a jeden športový kolektív, medzi nimi boli 7 hoteláci.

• V kategórii  do 18 rokov dostala ocenenie aj žiačka IV.C, HALM – Monika Škáchová: vodný slalom – singelkanoistka C1, Majsterka Slovenska C1Ž, zlatá na ME v hliadkach 3x C1Ž juniorky, strieborná na MS  juniorov a do 23 rokov v Bratislave v hliadkach 3x C1Ž juniorky pod vedením trénera Petera Mráza st. Ďalším oceneným do 18 rokov bol žiak III.B – Filip Ďurica: kickbox – získal 3. miesto na ME juniorov - 75 kg pod vedením trénera Petera Navrátila a svojho otca.

Zdroj: Škáchová, Ďurica - súkromný archív

V kategórii kolektívov si cenu odnieslo družstvo chlapcov kadetov Mestského basketbalového klubu Liptovský Mikuláš. Pod vedením trénera Jaroslava Ondrášika to dotiahli chlapci k 3. miestu v celoslovenskej 2. lige v 2017. V družstve basketbalistov kadetov dominovalo aj 5 žiakov HA LM:  Timo Lupták – II.C, Adam Ďaďo a Ján Lampert – II.D, Martin Sochi Sochor z II.F a Adrián Rázga – II.A. Ich motto je: „Nikdy neprehrávam, buď víťazím alebo sa učím".

Gratulujeme všetkým k oceneniu a prajeme veľa športových úspechov v sezóne 2018.

Zdroj: Václav R., Batiz, Paška M.