• 2.miesto na Žilinskej gastronomickej jeseni 2018

• 09.11.2018 09:13
      • Jakub Baráni z II.A reprezentoval našu školu na prestížnej kuchárskej súťaži v Žiline a "uvaril" si krásne 2.miesto v aboslútnom poradí.
      • Konkurencia tento rok bola veľká, napriek tomu prísna komisia ocenila naše dvojchodové menu. V časovom limite 50 minút Jakub servíroval predjedlo: Kamzíčiu paštétu s cibuľovou marmeládou a pripravil pokrm: Sous vide bravčové karé s hríbovou krustou, kvakové pyré, údenú zemiakovú taštičku plnenú gaštanovým pyré a omáčku so zázvorom, dochutenú čiernym pivom. Hlavnými surovinami pre tento ročník boli smotana a bravčové karé. Žiaka na súťaž pripravila Ing.Lukáčová a šéfkuchár p.D.Čatloch. Jakubovi blahoželáme k úspechu a chceme sa poďakovať vedeniu školy za podporu.