• Zlatý Jakub Baráni postupuje do finále Skills Slovakia

• 04.12.2018 21:49
      • 4.12.2018 sa Jakub Baráni z II.A triedy zúčastnil semifinále na prestížnej gastronomickej súťaži Skills Slovakia v Nových Zámkoch. Vybojoval zlaté ocenenie a absolútne tretie miesto, ktoré nám zaistilo postup do januárového finále v Bratislave.
      • Súťaže sa zúčastnilo 16 škôl z celého Slovenska a my sme sa zaradili medzi šesť top škôl, ktoré budú bojovať vo finále. Jakub pripravoval Sous-vide kuracie prsia plnené gorgonzolou a špenátom, pošírovaný čierny koreň v cviklovom rozvare, batátové pyré, orechové crumble, chipsy z čierneho koreňa a hľuzovkový púder. Všetko musel pripraviť v časovom limite 120 minút. Dochutenie, správnosť technologických postupov a styling na tanieri si zaslúžene získali uznanie odbornej poroty. Na súťaž žiaka pripravila Ing.G.Lukáčová a šéfkuchár D.Martoň. Jakuba čaká náročná príprava na finále v Bratislave, tak mu držíme palce a blahoželáme k úspechu. Chceme sa tiež poďakovať vedeniu školy za podporu.