• Žiacka školská rada v Europarlamente v Štrasburgu

• 08.11.2021 14:15
      • Daniel Kubovčík I.A DNŠ a Erik Koky III.C sa zúčastnili medzinárodného podujatia EYE  v Európskom parlamente v Štrasburgu. 8.10.- 10.10. 2021.Celé podujatie nieslo názov: Conference on the Future of Europe (Konferencia o budúcnosti Európy).
      • Cieľom konferencie bola vízia mladých ľudí, ako si predstavujeme budúcnosť Európy za 10 alebo za 20 rokov. Najzaujímavejšia téma  bola téma týkajúca sa klimatickej krízy, ktorú považujeme za jednu z najdôležitejších tém mladej generácie.

Dano a Erik sa zúčastnili na viacerých prednáškach, seminároch, teambuildingových aktivitách, a  diskusiách. Zapojili  sa hlavne do medzinárodných diskusií, kde  si vymieňali názory od ostatných kolegov z členských krajín ako napr. Nemecko, Anglicko, Belgicko, Luxembursko, Fínsko, Rumunsko a mnoho ďalších. Počas víkendovej návštevy Europalamentu mali čas aj na prehliadku mesta. Bola to pre nich veľmi dobrá a obohacujúca skúsenosť.