• „Tvoríme pre radosť iných“

• 26.03.2018 14:21
        • Pod týmto názvom sa niesla medzinárodná súťaž v darčekovom balení, ktorá sa konala 21. marca 2018 v Bratislave. Súťaže sa zúčastnili žiačky 1. ročníka pracovník marketingu so zameraním na obchod Aňa Gondová a Diana Petruláková pod vedením Mgr. Maruškinovej. V silnej konkurencii žiačky vybojovali zlatú a striebornú medailu a tiež ocenenie – 1. miesto za najoriginálnejšie balenie. Blahoželáme!

• Kuchársky workshop

• 18.03.2018 14:39
        • Svoje kuchárske umenie nám 16.3.2018 prišiel prezentovať šéfkuchár Dušan Čatloch z hotela Fis Jasná na kuchárskom workshope, ktorý sa uskutočnil v sprievode vyučujúcich Ing.Gabriely Lukáčovej a Ing.Zuzany Giraškovej na odbornej učebni Technológie.
        • 8. marec MDŽ v našom meste

• 09.03.2018 13:46
        • Každoročne sa naša škola zapája do nádhernej jarnej akcie venovanej ženám. A nebolo tomu inak ani tento rok, kedy sme spolu s Občianskym združením Živé námestie  mesta Liptovský Mikuláš po boku pána primátora Ing. Jána Blcháča rozdávali kvety našim ženám .
        • Kurz animátorov v CR

• 07.03.2018 16:42
        • Tento rok naša škola získala 33 nádejných animátorov v CR. 1. a 2. marca sa konal v rámci úspešnej spolupráce s Agentúrou Pro-staff z Popradu ďalší ročník Kurzu animátorov v cestovnom ruchu. Žiaci sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o práci animátorov, vyskúšali si rôzne animačné aktivity, zabavili sa a získali ďalšie doplnkové vzdelanie, ktoré im zvýši šance pri hľadaní brigády.
        • Projekt Lead up

• 06.03.2018 07:10
        • Adrián Rázga z II.A  16.2.2018 absolvoval úvodné stretnutie Starter meeting k projektu Lead up v Bratislave. Spolu s ďalšími vybranými účastníkmi sa zúčastnil tréningového programu, ktorý bol zameraný na rozvíjanie a zlepšenie komunikačných zručností.
        • Kvalifikácia - KK basketbal  SŠ žiakov
        • Kvalifikácia - KK basketbal SŠ žiakov

• 07.03.2018 16:46
        • Dňa 27.2.2018 na pôde CVČ v Ružomberku reprezentovalo 9 chlapcov HA LM okres Liptovský Mikuláš v basketbale stredných škôl. Naši chlapci bojovali so silným súperom Obchodnou akadémiou Ružomberok (OA). Obsadili 2. miesto v regionálnom kole.

• Olympiáda nám vyšla na jednotku

• 07.03.2018 16:46
        • Všetci talentovaní ruštinári sa vo štvrtok 15. februára stretli v Turčianskych Tepliciach, kde sa zúčastnili krajského kola Olympiády v ruskom jazyku. V poradí 48. ročník tohto podujatia preveril jazykové a komunikačné zručnosti súťažiacich.

•  Maturita v knižnici
        • Maturita v knižnici

• 16.02.2018 10:37
        • Dňa 14.02.2018 sa žiaci našej školy Terézie Jančíková, Timea Čolláková, Monika Staroňová a Matej Hajtmanský  z V. A triedy zúčastnili súťažného  kvízu  Maturita v knižnici, ktorý každoročne organizuje  Liptovská knižnica G. F. Belopotockého LM.

• Hotelkou sa šírilo Ruské slovo

• 28.02.2018 07:46
        • Poslednú januárovú stredu bolo za zatvorenými dverami učebne počuť ruštinu. Nešlo však o žiadnu vyučovaciu hodinu. Na našej „hotelke“ sa konal tretí ročník nesúťažnej prehliadky ruštinárov s výstižným názvom Ruské slovo.

• Tvorivé dielne v Čiernom orle

• 14.02.2018 07:41
        • Dňa 8.februára 2018 pod vedením Ing.Zuzany Giraškovej sa žiaci II.A triedy Peter Belan a Michaela Salanciová zúčastnili tvorivého workshopu v Čiernom orli, kde študenti ukázali verejnosti svoju kreativitu a fantáziu.
        • Carving na škole

• 08.02.2018 09:20
        • Dňa 26.januára 2018  sa žiačky II.A triedy Michaela Salanciová a Michaela Berkyová pod vedením Ing. Zuzany Giraškovej zúčastnili odbornej súťaže CARVING CUP SLOVAKIA 2018  v Bratislave. Organizátorom súťaže bol Slovenský zväz kuchárov a cukrárov a odborným garantom súťaže bol Luděk Procházka CZECH CARVING STUDIO - SLOVAKIA CARVING TEAM.
        • Hoteláci – „Športovci mesta Liptovský Mikuláš 2017“

• 01.02.2018 14:13
        • Dňa 12.1.2018 v mikulášskom Dome kultúry ocenili najlepších športovcov mesta Liptovský Mikuláš. Ocenenie „Športovec mesta Liptovský Mikuláš 2017“ si prevzalo z rúk primátora mesta LM 20 jednotlivcov a jeden športový kolektív, medzi nimi boli 7 hoteláci.

• Skills Slovakia Bratislava

• 28.01.2018 11:38
        • 26.1.2018 žiak Martin Pavčo z V.A triedy reprezentoval našu školu na prestížnej kuchárskej súťaži Skills Slovakia v Bratislave, kde postúpil spolu s piatimi najlepšími súťažiacimi z celého Slovenska, zo semifinálového kola. Martin zabojoval a získal štvrté miesto. Hotelová akadémia v Liptovskom Mikuláši sa na tejto súťaži právom zaradila medzi najlepšie školy s gastronomickým zameraním na Slovensku.