• VENUJTE 2% Z DANE

• 21. 2. 2024
          • Vážení priatelia školy – rodičia, zamestnanci, bývalí absolventi, zamestnávatelia.

uchádzame sa o podporu Vás rodičov našich žiakov, ale aj ostatných priateľov školy, zamestnávateľov a všetkých, ktorým nie je ľahostajná príprava mladých ľudí pre povolanie v hoteliérstve, gastronómii a cestovnom ruchu.

Všetky informácie na uvedenom linku:

• MÁME NOVÉ PRIESTORY

• 2. 2. 2024
          • 1. 2. 2024 sme slávnostne otvorili spolu s pani župankou Erikou Jurínovou, pani riaditeľkou odboru školstva ŽSK Miroslavou Abrmanovou a poslancami za ŽSK nové školské priestory. Realizačný projekt stavebné úpravy, vstavba a nadstavba riešil vytvorenie priestorov v rámci spojovacieho krčku blokov B a C.

V rámci vstavby na spodnom podlaží sme vytvorili voľnočasový priestor, ktorý je spojený s bufetovou časťou, skladovým priestorom a vonkajšou terasou. V nadstavbe na druhom podlaží sme vytvorili veľkometrážnu učebňu pre praktické vyučovanie, centrum odbornej prípravy a vzdelávania, alebo pre workshopy a semináre. Súčasťou nadstavby sú kabinety, fotoateliér a chodbový priestor, ktorý vedie do školskej jedálne z pavilónu B.

Nové priestory sú určené pre odbornú prípravu, prax, workshopy a semináre. V novej kafetérii si už čoskoro dáme koláč z našej cukrárne.

• SLOVAK BARISTA CUP JUNIOR

• 14. 12. 2023
          • Finále baristickej súťaže sa končilo v Topoľčanoch, kde posledné body v súťažných disciplínach získala naša baristka Emka Vrabcová z V.A, ktorá sa na jednotlivé časti tejto náročnej súťaže pripravovala pod vedením MOV Bc.Vargovej.
        • STRIEBORNÝ MAJSTER PALACINKA

• 15. 11. 2023
          • V Ružomberku 14.11.2023 na odbornej súťaži Majster palacinka žiaci Radovan Komorovský a Alžbetka Škvarková z III.A triedy reprezentovali našu školu a upiekli strieborné palacinky. Svoje zručnosti, sily a kreativitu pri príprave sladkého pokrmu si zmerali žiaci z odborných škôl v rámci celého Slovenska.
        • ŠKOLSKÉ KOLO VO FLORBALE

• 13. 11. 2023
          • Dnes sa naša telocvičňa premenila na ihrisko pre všetkých, ktorí milujú florbal.

👍 Jedenásť zmiešaných 🧍🏼‍♂️🧍🏼‍♀️ družstiev.

🏑 Osemnásť zápasov a v nich veľa krásnych gólov!

• NA HODINE INFORMATIKY SA SÚŤAŽILO

• 13. 11. 2023
          • 7. a 9. novembra 2023 sa 117 žiakov našej školy zapojilo do informatickej súťaže iBobor 🦫 v kategórii Junior a Senior, kde žiaci v priebehu 40 minút ⏳ museli vyriešiť rôzne náročné logické úlohy.
        • ŽILINSKÁ GASTRONOMICKÁ JESEŇ

• 4. 11. 2023
          • Žiaci Rastislav Haasz a Lenka Kunová z III.A triedy sa 26.otóbra zúčastnili medzinárodnej kuchárskej odbornej súťaže. Súťažili žiaci stredných škôl nielen zo Slovenska a konkurencia bola naozaj silná.
        •  STRIEBRO NA EUROCUPE 2023
          • STRIEBRO NA EUROCUPE 2023

• 3. 11. 2023
          • Na medzinárodnej súťaži barmanov juniorov v Prešove našu školu reprezentovali žiaci Matěj Maslan a Dajana Kúrová zo IV.A triedy a vybojovali strieborné medaile v súťaži jednotlivcov.
          • „Športujme bezpečne“

• 19. 10. 2023
          • ŠPORTUJME BEZPEČNE Naša telocvičňa bola postavená v rokoch 1969 – 1972. Keďže je využívaná 12 hodín denne, postupne ju modernizujeme, zrekonštruovali sme sprchy, vymenili okná a revitalizovali podlahu. Zostávalo vymeniť zastarané svietidlá, ktoré už nezodpovedali bezpečnostným predpisom.

💪Uchádzali sme o finančné prostriedky z grantového programu „Vráťme šport do škôl“ a boli sme úspešní!

🪙S príspevkom vo výške 5000.00 EUR z grantu a z vlastných zdrojov vo výške viac ako 2000.00 EUR sa nám podarilo inštalovať profesionálne svietidlá s vyššou svietivosťou, odolnosťou voči zásahu loptou pri volejbale a s nižšou spotrebou elektrickej energie.

Nový spôsob osvetlenia💡 umožňuje zasvietiť len určité svietidlá a dokonca regulovať ich svietivosť. Revitalizácia osvetlenia výrazne prispela k novému vzhľadu telocvične a k skvalitneniu podmienok pre športovcov, či už našich žiakov ako aj športové kluby, ktoré ju využívajú v popoludňajších hodinách.

• Ocenenie za najlepšiu techniku pri prírave kávy a kávových nápojov

• 15. 10. 2023
          • Dňa 13. októbra sa v Bardejove na SOŠ ekonomiky, hotelierstva a služieb, konal 4. ročník baristickej súťaže „Slovak barista cup –  junior“.

Našu školu reprezentovala Emka Vrabcová žiačka 5.A.triedy. Súťaž pozostávala z disciplín – nastavenia mlynčeka, z alternatívnej prípravy kávy, prípravy espressa, capuccina , ako aj miešaného nápoja, ktorého základnou zložkou bola káva.

Naša Emka získala ocenenie za najlepšiu techniku pri príprave kávy a kávových nápojov. Emke ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu.

• Kvíz z nemeckého jazyka

• 4. 10. 2023
          • Možnosť porovnať si vedomosti o nemecky hovoriacich krajinách mali dnes, 4. októbra 2023, naši hoteláci v súťažnom kvíze.
        • Plody jesene

• 1. 10. 2023
          • Tradičná, celoškolská gastroakcia Plody jesene otvorila dvere všetkým nadšencom gastronómie. Žiaci pod vedením odborných učiteľov a majstrov odbornej výchovy prezentovali svoje zručnosti, štúdijné a učebné odbory na škole.
        • Ein bisschen Wien

• 5. 6. 2023
          • Stredu minulý týždeň boli naši maturanti presne v polovici skúšky dospelosti a my "mladší" sme sa vybrali na exkurziu smer Viedeň. Napriek tomu, sme maturantom držali palce.
        • Slovak barista cup - junior

• 5. 6. 2023
          • Dňa 2. júna sa na Spojenej škole EDUCO v Námestove konala baristická súťaž „Slovak barista cup - junior 2023“.
            Našu školu reprezentovala Emka Vrabcová žiačka 4.A.triedy. Súťaž pozostávala z disciplín – nastavenia mlynčeka, z alternatívnej prípravy kávy, prípravy espressa, capuccina , ako aj miešaného nápoja, ktorého základnou zložkou bola káva.
            Z celkového počtu 29 súťažiacich sa umiestnila na peknom 8. mieste.
            Emke ďakujeme za vzornú reprezentáciu.