• Školské kolo SOČ

• 28. 2. 2019
          • V stredu, 20. februára 2019, sa na našej škole zrealizovalo školské kolo SOČ, do ktorého postúpili 4 práce z III.A triedy a 2 práce z III.C. Žiaci obhajovali svoje práce pred odbornou hodnotiacou komisiou v kategóriách Hotelierstvo a gastronómia a Voľný čas. Táto aktivita ponúka možnosť rozširovať odborné teoretické aj praktické vedomosti a schopnosti a rozvíjať tvorivosť žiakov. Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a pripravené prezentácie. Držíme im palce pri realizácii a tešíme sa na výsledky ich práce na budúci rok.

• Víťazi medzi strednými školami!

• 28. 2. 2019
          • Aj tento rok sa naši maturanti zúčastnili súťaže Maturita v knižnici, ktorú organizuje Knižnica G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši. Tohto ročníka sa zúčastnili študenti zo 6 škôl – EGJT,  Hotelová akadémia, Obchodná akadémia, Stredná zdravotnícka škola, SOŠ polytechnická a SOŠ stavebná, spolu 10 súťažných družstiev.

Naši žiaci P. Holdová a S. Wosiňski (V.B) získali 1. miesto a A. Dvorský a J. Tóth (V.B) obsadili 4. miesto:. Za získané úspechy im srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl na zvládnutie maturity v marci a máji.

PK SJL

• Etiketa manažéra veliteľa

• 22. 2. 2019
          • V rámci dlhodobej spolupráce Akadémie ozbrojených síl M. R. Štefánika a Hotelovej akadémie v Liptovskom Mikuláši dňa 13.02.2019 prebehol kurz – Etiketa manažéra veliteľa. Kurz pozostával z troch prednášok., kde sme účastníkom kurzu priblížili problematiku slávnostného stolovania, nové trendy týkajúce sa prípravy pokrmov a v závere sme účastníkov kurzu vniesli do tajov somelierstva.
          • Privítanie majsterky sveta PETRY VLHOVEJ

• 21. 2. 2019
          • Slovenská lyžiarka Petra Vlhová, absolventka Hotelovej akadémie Liptovský Mikuláš, získala bronz v slalome na majstrovstvách sveta v Aare. Petra si tak zo Švédska odnáša kompletnú medailovú zbierku. Stala majsterkou sveta v obrovskom slalome a v kombinácii získala striebro. Dňa 22.2.2019 všetkých pozývame na Námestie osloboditeľov v Lipt. Mikuláši o 15,00 hod. na privítanie majsterky sveta Petry Vlhovej.

• Fašiangy 2019

• 17. 2. 2019
          • S hotelovkou na fašiangy po ceste našich predkov. Žiaci 1. B triedy prezlečení za masky turoňa, čerta, anjelov, muža-ženy, spolu s krojovaným sprievodom a čašníkmi so škraboškami pozývali učiteľov a žiakov  na fašiangový program.

• OK basketbal žiakov SŠ

• 11. 2. 2019
          • Dňa 8.2.2019 sa uskutočnilo Okresné kolo v basketbale študentov SŠ na pôde HA LM. Žiaci HA LM získali striebornú medailu.