• Prijímací proces – učebné odbory

• 30. 4. 2019
          • kuchár, čašník, cukrár, aranžér, kuchár – duál, čašník-duál

Odovzdávanie rozhodnutí o prijatí na štúdium a o neprijatí na štúdium pre nedostatok miesta sa koná 2. mája 2019 o 14,15 hod. v budove Hotelovej akadémie v Liptovskom Mikuláši. Zoznamy prijatých – neprijatých žiakov podľa kódov sú uverejnené na HALM.SK, alebo na výveske školy.

Prijatí uchádzači môžu vykonať hneď aj zápis na štúdium.

Neprijatí uchádzači pre nedostatok miesta môžu hneď podať  odvolanie.

• Učebné odbory

• 26. 4. 2019
          • Poradie uchádzačov pre učebné odbory kuchár, DUÁL kuchár a čašník, cukrár a aranžér. Sledujte našu stránku PRIJÍMACÍ PROCES 2019/2020, kde zverejňujeme výsledky poradia uchádzačov. Výsledky projímacieho procesu aktualizujeme.

• Žiacka školská rada aktívna aj cez víkend

• 27. 4. 2019
          • Mladí ľudia z celého kraja sa v piatok a sobotu 12.- 13.4.2019 stretli v penzióne ADAK v Párnici na 21. Valnom zhromaždení Rady mládeže Žilinského kraja.  Našu školu reprezentovali žiaci Tomáš Golešényi II.C a Filip Jáger II.C
        • ŽŠR za odmenu v  Národnej rade SR a Národnej banke Slovenska
          • ŽŠR za odmenu v Národnej rade SR a Národnej banke Slovenska

• 12. 4. 2019
          • Žiacka školská rada bola zapojená do Olympiády stredných škôl, ktorú organizovala Rada mládeže Žilinského samosprávneho kraja. V olympiáde, do ktorej sme sa zapojili boli veľmi úspešný. Za odmenu sme sa dostali do Národnej rady SR a Národnej banky Slovenska. ŽŠR zastupovali žiačky Dominika Bukovinská III.C a Eliška Mikušová I.B .

• Exkurzia Auschwitz-Birkenau

• 12. 4. 2019
          • 2.4.2019 sa žiaci našej školy ( výber žiakov z 1.B,1.C,2.C,3.C,5.A a 2.Adnš) zúčastnili poznávacieho zájazdu na pamätné miesto 2. svetovej vojny - koncentračného tábora v Oswiencime. Táto exkurzia by mala byť prínosom pre žiakov v ich osobnom živote pri ochrane a podpore rozvoja ľudských práv a slobôd, na elimináciu diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatných prejavov intolerancie.
        • Mladí animátori

• 10. 4. 2019
          • Za nami je ďalší úspešný ročník Kurzu animátorov v cestovnom ruchu, ktorý sa koná každoročne v spolupráci s popradskou Agentúrou Prostaff. 35 žiakov, okrem nových poznatkov, príjemných zážitkov a veselých spomienok, získalo certifikát animátora v cestovnom ruchu a s ním aj možnosť pracovať v tejto oblasti. Všetkým blahoželáme!
        • Úspešná Burza kníh

• 1. 4. 2019
          • Žiacka školská rada pri príležitosti Marca - mesiaca knihy usporiadala Burzu kníh, ktorá sa tešila veľkému záujmu zo strany čitateľov. Na predaj bolo ponúknutých 152 kníh rôzneho žánru.

• Deň kariéry 2019

• 18. 4. 2019
          • Koncom marca sa uskutočnila konferencia Dni kariéry, ktorú pripravila koordinátorka pre kariérne poradenstvo Ing. Jana Čefová. Na konferencii sa predstavili lokálni zamestnávatelia v oblasti gastronómie, turizmu a welness.