• „SLOVAK BARISTA CUP“ junior 2019

• 27. 9. 2019
          • Dňa 26.09.2019 sa konala baristická súťaž  „SLOVAK BARISTA CUP 2019“ junior v Žiline. Súťaž bola organizovaná  Academy of Coffee s.r.o. so sídlom v Seredi.

Našu školu reprezentovala žiačka IV. A triedy Alžbeta Holičková. Súťaž pozostávala z nastavenia mlynca a správneho mletia kávy, z prípravy dvoch porcií espressa a dvoch porcií cappuccina. Súčasťou súťaže bola aj príprava dvoch porcií miešaného nápoja, ktorého základnou zložkou bola káva. Každý súťažiaci mal na prípravu všetkých súťažných nápojov limit 10 min.

Žiačka Alžbeta Holičková zvládla všetky súťažné disciplíny na veľmi dobrej  profesionálnej úrovni a tým dôstojne reprezentovala Hotelovú akadémiu v Liptovskom Mikuláši, za čo jej srdečne ďakujeme.

• Súťaž o najoriginálnejší plod Liptova

• 26. 9. 2019
          • Predmetová komisia spoločného stravovania organizuje v dňoch 1.-  10. októbra 2019 celoškolskú súťaž  pre všetkých žiakov a zamestnancov školy  "Najoriginálnejší plod Liptova".

• Biela pastelka 2019

• 20. 9. 2019
          • Ďakujem všetkým, ktorí nám prispeli na verejnú dobročinnú zbierku  Biela pastelka, ktorá bola určená  pre pomoc nevidiacich a slabozrakých na Slovensku.
            Sme radi, že v tomto roku sme mohli aj my  písať príbeh Bielej pastelky sumou 93,94 eur.
        • ST. NICOLAUS YOUNG BARTENDERS TALENT

• 16. 9. 2019
          • Dnešná doba kladie dôraz na nové znalosti barmana, barovú mixológiu, servis nápojov a prívetivé správanie k hosťom. V rámci projektu ST. NICOLAUS YOUNG BARTENDERS TALENT  lektori Tomáš Gyén – majster sveta v miešaní nápojov v kategórii nealkoholických koktailov z roku 2018 a Rastislav Kubáň – majster sveta v miešaní nápojov v kategórii Bartenders Choice z roku 2017 realizovali na našej škole dňa 11.09.2019 workshop na tému : Miešané nápoje a nápojová gastronómia. Prednášky v rámci workshopu sa zúčastnili žiaci II. A – HA; II. B – HA, žiačky I. A DNŠ a učiteľka odborných predmetov PhDr. Anna Žiklová, učiteľka odborných predmetov Mgr. Ružena Baranová a hlavná MOV PhDr. Iveta Grešová.