• Október - mesiac úcty k starším

• 29. 10. 2019
          • Žiacka školská rada  spolu s vedením HALM zorganizovala stretnutie našich bývalých dôchodcov. Tak, ako uviedol jej predseda Filip Ďurica spolu s celým tímom ŽŠR, išlo o naplánovanú aktivitu, ktorá by žiakov posunula o výrazný rozmer ľudskosti a preto sme si pozvali k nám do školy dôchodcov z vlastných radov, ktorí nám porozprávali ako to bolo za ich fungovania v škole.
        • Bačova cesta

• 29. 10. 2019
          • Bača a valasi ako symbol ľudskosti, múdrosti, autority, zdravia a čestnosti boli hlavnou myšlienkou Jesennej cesty zdravia   17.10. 2019 . V tento deň sa na piatich stanovištiach bačovej cesty  uskutočnilo otvorené vyučovanie .

• Zdravý životný štýl

• 29. 10. 2019
          • V súlade s Európskym politickým rámcom Zdravie 2020 sa v  dňoch od 14.10. 2019 do 17.10.2019  v rámci celoslovenského projektu Zdravej voľby jedál, nápojov a pohybu uskutočnili praktické odborné exkurzie pre žiakov základných škôl.
        • Jesenná cesta zdravia v Mladosti

• 28. 10. 2019
          • Žiaci na odbornom výcviku pripravili jesennú ponuku pre svojich hostí v školskej reštaurácii a kaviarni Mladosť, ktorá získala v roku 2019 striebornú Liptovskú hviezdu.

• Enviroakcia - výsadba stromčekov

• 24. 10. 2019
          • Žiaci II.A spolu s vyučujúcimi Ing.Lukáčovou, Ing.Giraškovou, OZ Lipa a zamestnancami Snico s.r.o. vysadili na sídlisku Podbreziny 60 stromčekov. Aktívne sme prispeli k tomu, aby v našom meste bolo viac zelene,pretože naša budúcnosť nám nie je ľahostajná!
        • Viedeň 2019

• 20. 10. 2019
          • Piatok 18.10.2019 o 6,00 ráno sme úspešne vyrazili spoznávať krásy mesta na Dunaji, a to Viedeň. 45 žiakov našej školy malo možnosť navštíviť a bližšie spoznať históriu tohto veľkomesta.
          • Návšteva predsedníčky ŽSK

• 18. 10. 2019
          • 17. októbra 2019 našu školu navštívila Erika Jurínová, predsedníčka ŽSK. Počas návštevy sa stretla so zástupcami a žiakmi školy a diskutovala o kompetenciách ŽSK. Žiaci sa zaujímali o veci verejné, ako ekológia, zdravotníctvo, školstvo, verejná doprava. P redsedníčka ŽSK sa počas návštevy školy zúčastnila pripravovanej akcie pre základné školy Jesenná cesta zdravia.

• Pri voňavej káve v Aurelica caffe 16.10.2019

• 18. 10. 2019
          • Stretnutie žiakov 1.A DNŠ s bývalým absolventom Hotelovej akadémie Marekom Benikovským zanechalo v našich žiakoch veľký dojem. Citujem žiačku 1.ADNŠ Maršálkovú Vieru „Ďakujem mu za jeho drahocenný čas, aj za skúsenosti, o ktoré sa snami podelil, ale aj za rady ako si plniť sen“.

• „Tekuté zlato“ zo Slovenska

• 18. 10. 2019
          • Žiaci 4.C, 3.C a 2.C študijného odboru Pracovník marketingu navštívili v utorok 15.10.2019 expozíciu spoločnosti Nestville Destillery v Hniezdnom, ktorá dosiahla v roku 2019 cenné prvenstvo, čím zaradila Slovensko medzi TOP svetových výrobcov whisky.

• Gastromak 2019 Macedónsko

• 15. 10. 2019
          • Obrovský úspech sme získali na kontinentálnej kuchárskej súťaži, ktorá sa konala v macedónskom Ohride. Dušan Benčo z II.Adnš sa jej zúčastnil ako prvý junior zo Slovenska a to hneď v troch súťažných disciplínach.  Vybojoval zlato, bronz a pohár pre absolútneho víťaza.
        • Someliersky kurz

• 14. 10. 2019
          • Noví mladí somelieri zložili skúšky odbornosti v servise vína. Medzi účastníkmi kurzu neboli len žiaci odboru hotelová akadémia, ale aj žiaci odboru pracovník marketingu a viedli si veľmi dobre.
        • TV HAMA presents

• 13. 10. 2019
          • TV HAMA pod vedením Kristíny Svidraňovej a Lucii Nehilovej (IV.C), pripravila spoty z akcií školy.

• Predsedníčka ŽSK na Liptove.

• 11. 10. 2019
          • Ing. Erika Jurinová bola dňa 10.10.2019  v Liptovskom Mikuláši. Pri tejto príležitosti navštívila aj našu reštauráciu Mladosť, kde so  spolupracovníkmi absolvovala pracovný obed. Prevádzka sa jej páčila, zaujímala sa o chod pracoviska praktického vyučovania, žiakov a množstva pripravovaných jedál. Celému kolektívu a žiakom popriala do budúcnosti veľa  úspechov.

• OK  - atletika žiakov SŠ
          • OK - atletika žiakov SŠ

• 9. 10. 2019
          • Dňa 4.10.2019 v areáli Gymnázia M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši  reprezentovalo 11 chlapcov HA LM na okresnom kole v atletike stredných škôl. Chlapci súťažili v 7 disciplínach: 100m, 400m, 1500m, skok do výšky, skok do diaľky, vrh guľou a švédska štafeta (400, 300, 200, 100m).

• Vráťme šport do škôl

• 7. 10. 2019
          • V minulom školskom roku naša škola reagovala na výzvu Žilinského samosprávneho kraja, ktorý zverejnil informácie o možnosti zapojiť sa do projektov s názvom "Vráťme šport do škôl".

• Dobročinná zbierka sa stretla s úspechom

• 4. 10. 2019
          • Dobročinná zbierka pri príležitosti Svetového dňa zvierat, ktorú organizovala Žiacka školská rada v spolupráci so žiakmi z Ekologického krúžku dopadla veľmi úspešne. Vyzbierali sme sumu 258,47 eur. Za všetky tie nemé stvorenia, Vám ktorí ste pomohli finančne a aj materiálne, odovzdávame veľké poďakovanie.

• Svetový deň cestovného ruchu

• 1. 10. 2019
          • V piatok 27. septembra si svet pripomenul  Svetový deň cestovného ruchu.  Práve 27. septembra 1970 boli prijaté stanovy Svetovej turistickej organizácie WTO, najvýznamnejšej medzinárodnej organizácie v oblasti cestovného ruchu.

Žiaci 3. ročníka Hotelovej akadémie, odbor Pracovník marketingu v cestovnom ruchu pripravili pre spolužiakov  zábavné aktivity na spropagovanie zaujímavých miest Slovenska a nechýbali  ani otázky zo sveta.  Hlavnou cenou, o ktorú sa súťažilo bola „Neskúšanka”.  Víťazi  budú známi  po vyhodnotení 11.októbra 2019.

Zdroj: INSTAGRAM

• Odborná exkurzia v tatranských hoteloch.

• 1. 10. 2019
          • Žiaci 3. ročníka Hotelovej akadémie a 2.ročníka aranžér sa zúčastnili exkurzie  v rámci odborných predmetov TOB, OXH a OVY ARN s odbornou učiteľkou Mgr. Ruženou Baranovou a MOV Bc. Jankou Kozemčákovou.