• BIKE FAMILY s.r.o. absolútny víťaz v Olomouci

• 30. 1. 2020
          • Naša cvičná firma Bike family s.r.o. získala na Medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem v Olomouci absolútne víťazstvo a ďalších šesť dielčich ocenení. Osobitne prvým umiestnením boli hodnotené podnikateľský plán a elektronická prezentácia.
          • Mikulášsky ples

• 28. 1. 2020
          • Poslednú sobotu otváral plesovú sezónu už tradične  Mikulášsky ples. Naši pedagógovia a žiaci zabezpečovali gastronomické služby. Všetkým patrí úprimná vďaka za odvedenú profesionálnu prácu.

• „SLOVAK BARISTA CUP“ junior 2020

• 28. 1. 2020
          • Alžbeta Holičková žiačka IV. A triedy študijného odboru hotelová akadémia, reprezentovala našu školu na baristickej súťaži „SLOVAK BARISTA CUP“ 2020, ktorá sa konala dňa 24.1.2020 vrámci gastronomickej výstavy Danubius Gastro Incheba v Bratislave. Súťaž bola organizovaná  Academy of Coffee s.r.o. so sídlom v Seredi.

Hotelovú akadémiu v Liptovskom Mikuláši reprezentovala žiačka IV. A triedy Alžbeta Holičková. Súťaž pozostávala z troch súťažných disciplín a to z nastavenia mlynca a správneho mletia kávy, z prípravy dvoch porcií espressa a dvoch porcií cappuccina. Súčasťou súťaže bola aj príprava dvoch porcií miešaného nápoja, ktorého základnou zložkou bolo espresso a novou povinnou zložkou bolo nealkoholické pivo – Steiger Dark Free. Novinkou bola aj príprava alternatívnych spôsobov prípravy kávy – Chemex, Aeropress, FrenchPress, V60. Každý súťažiaci mal na prípravu jednotlivých súťažných  disciplín časový limit 10 min.

Účasť a hodnotenie v jednotlivých súťažiach majú vplyv na celkové umiestnenie súťažiacich.

Každý súťažiaci prvého ročníka alebo junior je bodovaný podľa platného dohovoru so zahraničnými

partnermi. V prípade,  že na konci roka získajú viacerí súťažiaci  rovnaký počet bodov, berie sa do úvahy súčet všetkých bodov za celý rok a tým sa upraví tabuľka víťazov. Motivujúce  je to, že žiaci môžu po absolvovaní  všetkých kôl a pri dosiahnutí  adekvátneho počtu bodov získať:

1 cena:  „ žiak 1. ročníka fakultatívny zájazd do Brazílie na kávovníkovú farmu.“

1 cena:   „ žiak junior fakultatívny zájazd do Brazílie na kávovníkovú farmu.“

2-3 cena: „bude fakultatívny zájazd našim kávovým partnerom v Europe. Coffee Consuláte atd.“

Žiačka Alžbeta Holičková zvládla všetky súťažné disciplíny na veľmi dobrej  profesionálnej a odbornej úrovni. Alžbeta dôstojne reprezentovala Hotelovú akadémiu v Liptovskom Mikuláši, za čo jej srdečne ďakujeme. Ďakujeme aj pani riaditeľke Ing. Kataríne Uličnej, vedeniu školy za podporu a zázemie. Žiačku na súťaž pripravila MOV Bc. Iveta Vargová a MOV Drahomíra Uličná v spolupráci so slovenským baristom a pracovníkom renomovanej kaviarne v Liptovskom Mikuláši „Dvojka Coffee“  Michalom Mačicom.

PhDr. Iveta Grešová, HMOV

• Skills Slovakia 2020

• 27. 1. 2020
          • Žiaci Mojmír Gulaša a Karol Kubík reprezentovali našu školu na prestížnej kuchárskej súťaži Skills Slovakia, ktorá sa konala v Bratislave a vybojovali štvrté miesto.
        • Folklór - duša Slovenska v kraji Jánošíka

• 13. 1. 2020
          • Benefičný koncert Folklór - duša Slovenska v kraji Jánošíka predstavil folklórne kolektívy Žilinského samosprávneho kraja. Výťažok z koncertu je určený na liečenie Denisa, tanečníka z detského folklórneho súboru Kelčovan z Čadce. Podujatie sa konalo pod záštitou predsedu vlády SR Petra Pellegriniho a ministerky kultúry SR Ľubice Laššákovej.

Spoločenský raut pod vedením odbornej učiteľky Zuzany Iľanovskej zabezpečovali žiačky 2.B triedy S. Šveláňová, E. Mikušová, E. Kováčová, E. Kudzbelová, K Prievalská a žiačky z 2.A triedy A. Nudziková, N.Haffnerová. Našu prácu vysoko ocenili čelní predstavitelia vlády a pozvaní hostia.