• Fašiangy 2020

• 24. 2. 2020
          • V tradičnom liptovskom duchu sa uskutočnil 20.2.2020 na hotelovej akadémii fašiangový festival jedla a zábavy. Žiaci 2. B a 2.A prezlečení za masky, spolu s krojovaným sprievodom a harmonikárom Danielom Kubovčíkom pozývali na fašiangový program.

• Prievan Január 2020

• 18. 2. 2020
          • Prinášame Vám najnovšie číslo školského časopisu Prievan. V tomto čísle sa môžete tešiť na postrehy zo stáže v rámci projektu Erasmus+, dočítate sa tiež o tom ako sa darilo študentom v Nemecku. Čaká na vás rozhovor a užitočné rady a postrehy študentov. Nechýba ani prehľad toho najdôležitejšieho čo sa na našej škole udialo. Príjemné čítanie.
        • Šťastný Valentín

• 14. 2. 2020
          • Valentín sviatok všetkých zaľúbených, je to  čas, kedy dostávame väčší priestor na prejavenie náklonnosti, lásky či priateľstva osobám srdcu blízkym. ŽŠR si pripravila Valentínsku poštu. Do krabičky pripravenej na recepcii tak mohli vhadzovať žiaci aj učitelia Valentínky, ktoré potešia svojich priateľov, priateľky, kamarátov, kamarátky, obľúbené žiačky a obľúbené učiteľky a učiteľov. A verte, že o Valentínky nebola núdza.
          • Úspešná ekonomická olympiáda

• 12. 2. 2020
          • Na našej škole sa po 1. krát konalo školské kolo ekonomickej olympiády pod záštitou spoločnosti INESS. Školského kola sa zúčastnili žiaci študijných, ako aj učebných odborov.

Najúspešnejšia riešiteľka Diana Bubniaková, žiačka IV. A triedy, študijného odboru Hotelová akadémia, postúpila do krajského kola, ktoré sa konalo na pôde Žilinskej univerzity. V krajskom kole Diana riešila ekonomické úlohy zamerané na finančnú gramotnosť. Výsledky krajského kola ešte nie sú známe a preto Diane držíme palce a ďakujeme jej za reprezentáciu našej školy.

• Kuchársky workshop

• 5. 2. 2020
          • Zážitkové vyučovanie mali žiaci z I.A triedy s vyučujúcimi Ing.Lukáčovou a Ing.Giraškovou pod vedením sous chefa Pinus restaurant Martina Pavča. Netradičné menu inšipirované slovenskou kuchyňou očarilo chuťové poháriky všetkých účastníkov workshopu.
        • ERASMUS+ Salamanka

• 5. 2. 2020
          • 13 žiakov odboru pracovník marketingu získavajú fotografické skúsenosti pod vedením profesionálneho fotografa Felixa Corchadoa v španielskej Salamanke.

Posledná mobilita projektu Erasmus+ Získajme odborné zručnosti v Európe, sa aj pre brexit uskutočňuje v stále slnečnom Španielsku. Historické mesto Salamanka nás privítalo priateľsky. Náš partner Tellus Spain pripravil pre žiakov okrem odborného fotografického kurzu aj rad kultúrnych aktivít. Žiaci aj napriek zúriacemu chrípkovému vírusu si užívajú pohostinosť Španielska. Viac informácií už čoskoro v sekcii ErasmusPlus.