• Ukončenie cezhraničného projektu

• 15. 12. 2022
          • Upevňovanie partnerstva medzi školami prostredníctvom gastronómie a hotelerstva.

23.11.2022 sa uskutočnilo na pôde Hotelovej akadémie v Liptovskom Mikuláši záverečné stretnutie cezhraničného projektu. Stretnutia sa zúčatnili pedagógovia a žiaci zo SOU a SOŠ Znojmo a taktiež pedagógovia a žiaci z HA Liptovký Mikuláš. Projekt bol zrealizovaný vďaka programu INTERREG - FOND MALÝCH PROJEKTOV.

• Ochutnali sme európske skúsenosti.

• 12. 12. 2022
          • Projekt E+ Získajme odborné zručnosti v Európe 2 je vo svojej záverečnej fáze. Spolu s účastníkmi projektu sme pripravili malú ochutnávku naších skúseností zo zahraničných mobilít.

Akciu otvorili Zuzana Urbanová a Peter Pirončiak, autori projektu, a zároveň organizátori stáži a samotní účastníci.

Marketéri predstavili svoje fotografické diela a podelili sa o skúsenosti s digitálnym marketingom. Naši hoteláci a kuchári pripravili španielske špeciality, ktoré sa naučili na stáži v Salamanke. Učitelia, ktorí boli na odborných stážach v Španielsku a v Taliansku predstavili aktivity, ktoré obohatia vyučovací proces.

Svojou náštevou nás poctili hostia z VÚC Žilina, hostia z OŠaŠ mesta Liptovský Mikuláš, podnikatelia z gastrosektora, riaditeľky základných škôl a naši kolegovia a podporovatelia.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie výzvy SAAIC.

• Knihy ako dar

• 8. 12. 2022
          • Pozdrav v podobe krásnych kníh priniesol p.L.Havlík pre našu školu od Matice slovenskej v tomto čarovnom predvianočnom čase. Knihy potešia žiakov a doplníme nimi školskú knižnicu. Dar prevzal zástupca riaditeľa Mgr.Kubala s Ing.Lukáčovou. Ďakujeme a vážime si, že aj takouto formou Matica slovenská podporuje čitateľskú gramotnosť u mladých ľudí.
        • Najlepšia kapustnica

• 7. 12. 2022
          • Gastrosúťaž o naj kapustnicu si pre všetkých vareniachtivých žiakov pripravili vyučujúce Ing.Luķáčová, Bc.Fronková a zapojilo sa až osem teamov zo všetkých ročníkov. Žiaci J.Salíni, S.Uhliar a K.Lehotský z I.A triedy navarili víťaznú kapustnicu a v silnej konkurencii si vybojovali prvé miesto.
        • EUROCUP JUNIOR BARISTA

• 1. 12. 2022
          • Žiačka Paulína Gajdošová z V.B triedy reprezentovala našu školu na 4.ročníku baristickej súťaže Eurocup junior barista 2022, ktorá sa konala pod záštitou predsedu Prešovského samosprávneho kraja PaeDr.M.Majerského PhD. na Hotelovej akadémii v Prešove 23.11.2022.