• CARVING CUP 2019

• 30. 1. 2019
          • Dňa 24.januára 2019 sa žiak III.A triedy Peter Belan zúčastnil odbornej súťaže CARVING CUP SLOVAKIA 2019 v Bratislave. Organizátorom súťaže bol Slovenský zväz kuchárov a cukrárov, odborným garantom súťaže bol Luděk Procházka - CZECH CARVING STUDIO - SLOVAK.
        • 4 izmy v Galérii Kolomana Sokola

• 29. 1. 2019
          • So skupinou žiakov  z 2. E, odbor aranžér sme v piatok 25. 1. 2019 na predmete Dejiny umelecko-remeselnej tvorby  navštívili Galériu Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši. Výstava bola interaktívna, v štyroch priestoroch boli netradične zážitkovo predstavené 4 umelecké smery 19. a 20.storočia- impresionizmus, surrealizmus, expresionizmus a kubizmus.

• Lyžiarsky kurz - Tatranská Lomnica

• 29. 1. 2019
          • 14.januára sa pred našou školou okolo ôsmej hodiny ráno zišlo 65 žiakov vybalených a vystrojených na lyžiarsky kurz. Po príchode dvoch autobusov sa nám počas výdatného sneženia  podarilo úspešne naložiť a vyraziť smer Tatranská Lomnica, kde sme strávili pekných päť dní v hoteli Morava.

• Úspešná cvičná firma Plejsi

• 28. 1. 2019
          • Žiačky III.C PM , Katarína Brziaková, Janka Klincková, Monika Krčulová, Saskia Povolná, Lucia Nehilová, Silvia Šuleková, Alexandra Šupalová, Lucia Mellová boli  úspešné so svojou cvičnou firmou Plejsi, s. r. o. na Medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem v Olomouci.

• Skills Slovakia 2019

• 25. 1. 2019
          • Žiaci Jakub Baráni z II.A  a Dušan Benčo z I.Adnš reprezentovali našu školu na prestížnej súťaži Skills Slovakia v Bratislave.
        • OCENENÁ ŽIACKA ŠKOLSKÁ RADA

• 18. 1. 2019
          • Predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurínová ocenila aktívne Žiacke školské rady, ktoré sa  zapojili do Olympiády stredných škôl.

• Predvianočný florbal

• 22. 12. 2018
          • Pekný predvianočný čas sme si v škole spríjemnili florbalovým turnajom. Športuchtivé kolektívy sa mohli naplno realizovať a vybíjať svoju nadbytočnú energiu pri športe.
        • Kvíz o nemecky hovoriacich krajinách

• 21. 12. 2018
          • Koľko spolkových krajín má Rakúsko? Čím je známe mesto Luebeck? Na tieto a podobné otázky odpovedali žiaci, ktorí sa 19.12. zúčastnili kvízu o nemecky hovoriacich krajinách.

• Aktívny mládežník

• 14. 12. 2018
          • Martina Trnková, ocenená župankou  Žilinského samosprávneho kraja  Erikou Jurinovou za Aktívne občianstvo a ľudskosť 2018 v kategórii aktívny mládežník.

• Zlatý Jakub Baráni postupuje do finále Skills Slovakia

• 4. 12. 2018
          • 4.12.2018 sa Jakub Baráni z II.A triedy zúčastnil semifinále na prestížnej gastronomickej súťaži Skills Slovakia v Nových Zámkoch. Vybojoval zlaté ocenenie a absolútne tretie miesto, ktoré nám zaistilo postup do januárového finále v Bratislave.
        • Putovanie Filištínskou dolinou

• 4. 12. 2018
          • Dňa 30.11.2018 sa v priestoroch  Strachanovky - Jánskej koliby  v Liptovskom Jáne,  konal záverečný workshop k  3.mesačnému projektu " Mladí nebojme sa podnikať".
        • Prvý štvrťrok v športových súťažiach

• 27. 11. 2018
          • Športové súťaže aj tento školský rok odštartovala atletika. Naše dievčatá získali tri 3. miesta (vrh guľou - Lucia Nehilová, švédska štafeta -Bartková, Bukasová, Kováčiková a Žuffová) a aj v celkovom hodnotení družstiev skončili na peknom 3. mieste z 8 družstiev. Body okrem už vyššie menovaných pomohli zbierať aj Pavkovčeková (I.E), Čonková, Rádiová (I.F), Šmátralová (II.D), Kubalová (II.A), Urbanová (III.C), Mičudová (IV.AB).
        • Športové úspechy na OK v stolnom tenise SŠ

• 27. 11. 2018
          • Dňa 23.11.2018 sa uskutočnilo na pôde Gymnázia M. M. Hodžu Lipt. Mikuláš okresné kolo 4-členných družstiev žiakov a žiačok SŠ v stolnom tenise. V chlapčenskej kategórii bola silná konkurencia, družstvo HA LM zo siedmych družstiev postúpilo do semifinále.
        • Olympijské rekordy v anglickej olympiáde

• 26. 11. 2018
          • Olympiáda predstavuje súťaž najlepších z najlepších a nemusí ísť práve o športové podujatie, ktoré sa uskutočňuje každé štyri roky. Olympiáda v anglickom jazyku v tomto školskom roku má už svoje jedenásťročné pokračovanie. 20 najlepších študentov, nominovaných z radov učiteľov anglického jazyka sa zúčastnilo školského kola, ktoré sa uskutočnilo 23.11.2018.
          • Erasmus+ Stáž v Írsku

• 21. 11. 2018
          • Pripravujeme výber prihlasených žiakov na stáž v Írsku do programu Seafood. Všetci prihlasení budú pozvaní na výberový pohovor cez Edupage. Sledujte vaše správy. Ešte stále sa do programu môžete prihlásiť. PRIHLÁŠKA TU

• OK florbal SŠ chlapci – 12.11.2018

• 13. 11. 2018
          • Dňa 12.11.2018 sa žiaci HA LM zúčastnili Okresného kola vo florbale žiakov SŠ. Z okresu LM bojovalo 8 škôl o titul majstra okresu. Súťaž bola veľmi vyrovnaná.