• FUTURIKON 2018

• 11. 6. 2018
          • V čase maturít triedy I.A a I.C navštívili 3. ročník podujatia FUTURIKON na Žilinskej univerzite v Žiline.

• Animačné aktivity pre žiakov Základnej školy Palúdzka.

• 8. 6. 2018
          • Spojenie teórie s praxou priniesli  animačné  aktivity, ktoré pripravili žiaci 2.C triedy odbor Pracovník marketingu cestovný ruch pre žiakov 1. stupňa Základnej  školy. Dievčatá pripravili pre deti pestrý program.  Využili vedomosti aj z predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu a z animačného kurzu.   Malí žiaci si zasúťažili, zašportovali a vyskúšali letné tance.  Domov odchádzali vyšantení a spokojní  s diplomom v ruke.

• Monika Škáchová – vo finále na ME vodný slalom v Prahe Troji.

• 5. 6. 2018
          • Slovenskú reprezentantku Moniku Škáchovú, žiačku III.C HA LM delilo iba 1,13 sekundy od zisku medaily vo finále súťaže kanoistiek na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v Prahe-Troji. Jediná Slovenka vo finále tejto kategórie obsadila 4. pozíciu v sobotu 2.6.2018.

• Pohybové aktivity v prírode

• 4. 6. 2018
          • Žiaci druhého ročníka študijných odborov si počas Kurzu pohybových aktivít v prírode vyskúšali ružomberský lanový park Tarzánia v Hrabove, kde prekonali svoj strach a ukázali svoju fyzickú zdatnosť.
        • Kurz Ochrany života a zdravia – OžaZ

• 1. 6. 2018
          • Žiaci III.A, B, C, D  sa zúčastnili kurzu OŽaZ od 29.5. do 30.5.2018. Žiaci absolvovali branno-športové aktivity v horskom prostredí Čutkovskej doliny v Areáli Obrovo.

• Čokoláda naša každodenná

• 30. 5. 2018
          • Dňa 25.5.2018 sa pod vedením Mgr. Jozefíny Zaukolcovej - predsedníčky Klubu cukrárov pri Slovenskom zväze kuchárov a cukrárov uskutočnil kurz pre našich žiakov. Témou bola príprava rôznych čokoládových výrobkov. Ďakujeme spoločnosti Zeus s.r.o. Bratislava za surovinovú podporu a pani lektorke za fundované vedenie kurzu.

• Maturanti sa lúčili

• 18. 5. 2018
          • Maturanti sa lúčili. Žiacka školská rada pripravila tradičnú rozlúčku s našimi maturantami, ktorí sa dnes rozlúčili so svojou strednou školou. Krátka reportáž TV Hama bez komentára online.
        • Milkshake

• 18. 5. 2018
          • Zdravý, svieži, mliečny nápoj pripravili žiaci 2.E a 3.D triedy pri príležitosti Svetového dňa mlieka, ktorý sa každoročne koná 16.5. Žiaci pod odborným vedením p. majstra Čerstvíka servírovali mrazené smoothie z lesného ovocia, banánový, jahodový a čokoládový milkshake s fitsušienkami so škoricou...

• Prvá pomoc

• 16. 5. 2018
          • Každoročne sa v máji stretávajú v areáli Červeného kríža Družstvá prvej pomoci mladých , aby si zmerali sily v poskytovaní prvej pomoci.
        • Baristický kurz

• 16. 5. 2018
          • V dňoch 4. až 8.6.2018 sa uskutoční na škole baristický kurz. Lektory sú z Academy of Coffee zo Serede. Cena kurzu je 100,- Eur. Záujemcovia sa môžu prihlásiť v Mladosti u p. Bc. Vargovej, p. Uličnej alebo v škole u p. PhDr. Grešovej.

Účastníci budú uvoľnení z vyučovania a tento čas sa im zaráta do povinnej praxe.

• Školská súťaž – Hotelácka veľkonočná trefa

• 10. 5. 2018
          • Dňa 7.5.2018 bola vyhodnotená dlhodobá celoškolská súťaž (mesiac) „Hotelácka veľkonočná trefa“. Súťaž sa realizovala na hodinách TSV za pomoci vyučujúcich TSV. Do súťaže sa zapojilo 20 tried, súťažili 15 členné družstvá v 3 disciplínach. Boli ocenené najlepšie 3 družstvá a najlepší jednotlivci.

• Bronzový Tatranský kuchár

• 10. 5. 2018
          • 9. mája sa konala  gastronomická súťaž Tatranský Kuchár na Štrbskom Plese. Našu školu reprezentovali žiaci Jakub Baráni z I.A a Martin Sochor z II.F triedy.
        • TV Hama Report

• 9. 5. 2018
          • Barmani zo súťaže v Slovinsku. Reportáž z predstavenia súťažných drinkov zo súťaže C&T Cup 2018 v Slovinsku pre TV Hama pripravila Yewa Gurská (kamera, strih, réžia)

• Prvá odborná konferencia mala pozitívny ohlas

• 6. 5. 2018
          • Žiacka školská rada usporiadala svoju prvú odbornú konferenciu na tému Nedaj sa ovládnuť. Otvorene sa hovorilo o nástrahách a nebezpečenstve sociálnych sietí. Konferencie sa zúčastnilo viac ako 85 žiakov, ktorí priebeh konferencie hodnotili veľmi dobre.

• Poklady z jarnej prírody

• 4. 5. 2018
          • Pripravili pre žiakov, zamestnancov školy 26.4.2018 predmetové komisie spoločného stravovania, ekonomických predmetov a informatiky.
        • Dnes fiktívne, zajtra reálne

• 1. 5. 2018
          • Anna Kiapešová, mentorka úspešných fiktívnych firiem na našej škole a žiaci fiktívnej firmy Marilyn Cafe nám povedali o tom, ako funguje cvičná firma, o jej historii a podelili sa so svojimi úspechmi na medzinárodných veľtrhoch v Ostrave, Olomouci a v Prahe. Nová reportáž TV Hama
        • 15 rokov Komunitnej nadácie Liptov

• 25. 4. 2018
          • Pred 15 rokmi sa začala písať história založenia Komunitnej nadácie Liptov. Naša škola sa postarala o príjemnú atmosféru na galavečeri pri príležitosti založenia Komunitnej nadácie Liptov v Chateau Grand Castle v Liptovskom Hrádku. Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa na akcii podieľali.

zdroj: www.knl.sk

• Mladý Slovák 2018

• 23. 4. 2018
          • Dňa 18. 04. 2018 sa konalo školské kolo vedomostnej súťaže ,,Mladý Slovák“. Súťaže sa zúčastnilo 37 študentov štud. odborov z 2. a 3. ročníkov. Víťazom už XI. ročníka sa stal Tomáš Mlynček z 3. B triedy.  Našu školu na krajskom kole v Žiline /Úrad ŽSK/ 24. 04. 2018 budú reprezentovať Filip Ďurica a Michal Rybín z 3. B triedy. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Lead up

• 23. 4. 2018
          • V dňoch 20-22.4.2018 sa žiak II.A triedy Adrián Rázga zúčastnil v rámci projektu Lead up Training day, ktorý sa konal v Bratislave.