• Hoteláci – „Športovci mesta Liptovský Mikuláš 2017“

• 30. 1. 2018
          • Dňa 12.1.2018 v mikulášskom Dome kultúry ocenili najlepších športovcov mesta Liptovský Mikuláš. Ocenenie „Športovec mesta Liptovský Mikuláš 2017“ si prevzalo z rúk primátora mesta LM 20 jednotlivcov a jeden športový kolektív, medzi nimi boli 7 hoteláci.

• Skills Slovakia Bratislava

• 27. 1. 2018
          • 26.1.2018 žiak Martin Pavčo z V.A reprezentoval našu školu na prestížnej kuchárskej súťaži Skills Slovakia v Bratislave. Martin zabojoval a získal štvrté miesto. Hotelová akadémia v Liptovskom Mikuláši sa na tejto súťaži právom zaradila medzi najlepšie školy s gastronomickým zameraním.
        • Marilyn Café s.r.o úspešná v Olomouci

• 27. 1. 2018
          • Cvičná firma Marilyn Café s.r.o. opať bodovala na medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem v Olomouci. Svoje kvality obhájila v konkurenci cvičných firiem z Čiech, Moldavska, Rumunska a Ruska. A slovenské firmy boli obvzlášť úspešné.
        • Čistá voda správna voľba

• 24. 1. 2018
          • Čistá voda - správna voľba je názov celoslovenského projektu, do ktorého sme sa zapojili na hodinách Techniky obsluhy a Odbornom výcviku v školskej jedálni.
        • Lyžiarsky kurz v Bachledke

• 20. 1. 2018
          • Minulý týždeň celkom 55 žiakov prvého ročníka a štyria učitelia nasadli do dvoch autobusov smer Tatranská kotlina. Nabalení a dobre naladení sme sa hneď ráno ubytovali v Sanatóriu v Tatranskej kotline a ešte doobeda nás skibus odviezol do Bachledovej doliny, kde sme lyžovali do piatku.
        • Aktivity krúžkov na odbornom výcviku

• 19. 1. 2018
          • Dňa 17.1.2018 prebiehal krúžok slávnostného stolovania a zručnosti zložitej obsluhy v školskej jedálni. Žiaci pod vedením MOV Soni Kašákovej a Bc. Martina Čerstvíka pripravili slávnostnú tabuľu a sladké prekvapenie vo forme dezertov.

• Projekt Lead up

• 10. 1. 2018
          • Lead up je mentorský program pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku a je určený aktívnym žiakom stredných škôl, ktorí majú ambíciu zlepšovať sa pod dohľadom skúseného mentora. Aj tento rok sme boli úspešní a do projektu vybrali zo širokej konkurencie nášho žiaka Adriána Rázgu z II.A.

• Bez komentára

• 6. 1. 2018
          • Na záver roka 2017 sme našu školu prezentovali na Burze informácií v Liptovskom Mikuláši. Žiaci I.A DNŠ pripravili tradičné vianočné trhy s punčom, medovníkmi a koledami a nadejní barmani úspešne zvládli skúšky barmanského kurzu.

• Kvíz v nemčine

• 22. 12. 2017
          • 21.12. si žiaci našej školy mohli zmerať vedomosti z reálií nemecky hovoriacich krajín. Súťaže sa zúčastnilo celkom 30 žiakov v dvoch kategóriách.
        • „Voda ako súčasť každodenného života“

• 21. 12. 2017
          • Literárnu súťaž aj v tomto roku vyhlásila Liptovská vodárenská spoločnosť a.s. Liptovský Mikuláš. Naši žiaci boli opäť úspešní.  Samuel Adamík V. ročník, získal tretie miesto za poviedku „ Voda“ a Dominika Kustrová III. ročník, získala  čestné uznanie za báseň „Vyznanie“. Gratulujeme!!

• English is great and fun

• 21. 12. 2017
          • Žiaci 2.C mohli počas 3-dní podrobiť skúške svoju angličtinu a to celkom užitočnou a zábavnou formou. Anglický lektor Sam priniesol závan reálnej komunikácie, kopec aktivít a hier. Kurz zabezpečila organizácia Talktalk s ktorou sme už spolupracovali v minulosti. Tí, čo sa zúčastnili, hovoria: It was great fun!

• Ázijská kuchyňa zo Soho restaurant

• 18. 12. 2017
          • Nové chute a vône inšpirované ázijskou kuchyňou nám prišiel predstaviť šéfkuchár Dima Sakal zo Soho restaurant z Bratislavy. Zaujímavé suroviny, koreniny aj rýchlokurz stolovania s paličkami boli pre žiakov nevšedným zážitkom.
        • Someliér - povolanie budúcnosti

• 15. 12. 2017
          • Aj v tomto roku prebiehali kurzy pod názvon Someliér začiatočník I. modul v rámci aktivít COV a P.  V termínoch od 25.9 do 10.11.2017 ich absolvovali žiaci 2.A,D,E,F a 3. A,B.
        • Workshop kuchári z Chopku

• 6. 12. 2017
          • Adventné menu celkom inak nám prišli predviesť kuchári z Chopku. Nezostali dlžní nič svojej povesti profesionálov a pripravili tradičné recepty v novej úprave, ktoré sú pre nás inšpiráciou pred prichádzajúcimi sviatkami.
        • Ako chutia talianske jedlá v Nemecku?

• 1. 12. 2017
          • Svoje skúsenosti zo zahraničnej praxe v Nemecku odovzdal mladším spolužiakom žiak V.B triedy Samuel Adamík, ktorý počas letnej praxe pracoval  v talianskej reštaurácií v Nemecku.
        • Skills súťaž Nové Zámky a postup do Bratislavy

• 28. 11. 2017
          • Martin Pavčo z V.A si vybojoval 2.miesto na prestížnej kuchárskej súťaži Skills Slovakia v Nových Zámkoch a postúpil do finále v Bratislave, kde bude mať možnosť predviesť svoje profesionálne kuchárske zručnosti.
        • Cukrári na Žilinskej gastronomickej jeseni

• 27. 11. 2017
          • Žiačka II.F triedy Dorota Húsková, pod vedení majsteriek K. Sivkovej a Bc. Vaškebovej získala na Žilinskej gastronomickej jeseni v kategórii C/2 – 4 rôzne tanierové dezerty pripravované ako studené alebo teplé, pre jednu osobu krásnu stiebornú medailu.