• Uč sa a zaži Európu

O projekte KLIKNITE

• ERASMUS+ SeaFood

• 20.01.2020 16:51
      • 12. decembra 2019 žiaci a učitelia, ktorí sa zúčastnili na mobilite v Youghal v Írsku v rámci projektu Získajme odborné zručnosti v Európe, predstavili svoje získané zručnosti na diseminačnom stretnutí. Podával sa chowder, hrebenatky s cesnakovým pyré, plnené slávky, rizoto s krevetami a nechýbali ani tradičné Fish and Chips
      • Mobility v Írsku sa zúčastnilo 14 žiakov z odborov hotelová akadémia a kuchár. Žiaci pracovali v prímorskom rodinnom hoteli Quality Hotels Youghal, ktorý je v lete vyhľadávanou destináciou Írov. Počas svojho pobytu pracovali ako zamestnanci hotela na pozíciách kuchár, cukrár a v obsluhe. Súčasťou mobility okrem pracovnej stáže boli aj kultúrne aktivity, kde žiaci spoznávali írsku krajinu a spôsob života. Žiaci sa odborne vzdelávali v oblasti prípravy jedál z morských plodov.

Okrem žiakov sa týždenej mobility zúčastnilo aj 8 odborných učiteľov, ktorí mali možnosť zažiť reálnu prevádzku hotela. Svoje skúsenosti aplikujú do vzdelávacích štandardov svojich odborných predmetov.

12. decembra 2019 žiaci a učitelia predstavili svoje získané zručnosti na diseminačnom stretnutí.  Pozvaní hostia, žiaci a verejnosť mali možnosť skúsiť a vychutnať si gastrnómiu z morských plodov. Podával sa chowder, hrebenatky s cesnakovým pyré, plnené slávky, rizoto s krevetami a nechýbali ani tradičné Fish and Chips. Žiaci a učitelia sa podelili so svojimi zážitkami a skúsenosťami, ktoré nadobudli počas pobytu.