• Olympiáda nám vyšla na jednotku

• 07.03.2018 16:46
      • Všetci talentovaní ruštinári sa vo štvrtok 15. februára stretli v Turčianskych Tepliciach, kde sa zúčastnili krajského kola Olympiády v ruskom jazyku. V poradí 48. ročník tohto podujatia preveril jazykové a komunikačné zručnosti súťažiacich.

• V písomnej časti olympiády si žiaci zmerali sily vo vedomostiach z oblasti kulturológie. Spoznali tiež svoje schopnosti pri čítaní a počúvaní textu s porozumením. To však nebolo všetko.

Rozprávanie je nevyhnutnou súčasťou znalosti cudzieho jazyka. Ústna časť podujatia preto patrila všetkým žiakom, ktorí sa neboja v ruskom jazyku komunikovať. Čakala ich neľahká úloha. Tohtoročná téma Príroda, dala zabrať aj skúseným ruštinárom. Beseda na kulturologickú tému sa zas niesla v znamení úspechov Ruska vo svete.

Nezľakla sa jej ani naša študentka Yeva Mariya Gurská, ktorá sa pri rozprávaní zamerala na významných ruských literátov. Jednoduchý nebol ani záver podujatia. Reprodukovať umelecké dielo predsa nie je jednoduché ani v rodnom jazyku. Naša reprezentantka zabojovala a v silnej konkurencii napokon uspela. Vďaka svojej pohotovosti a originalite, získala naša Yeva zo IV. C triedy v kategórii B3 vynikajúce druhé miesto. Blahoželáme!