• HOTELOVÁ AKADÉMIA
        Ucebne-plany_HA.pdf
        5-ročný študijný odbor, ukončený maturitnou skúškou.
        Certifikát: maturitné vysvedčenie a výučný list

Charakteristika: absolventi získajú kvalifikáciu s odborným profilom pre podnikanie v oblasti hoteliérstva a gastronómie. Po ukončení štúdia sú pripravení aj na ďalšie štúdium na vysokých školách so zameraním na manažment, cestovný ruch, hoteliérstvo a ekonomiku.

Naučíme žiakov:
        - dokonale zvládnuť techniku obsluhy
        - osvojiť si štandardnú technológiu prípravy pokrmov
        - spracovať hotelovú agendu
        - animátorské zručnosti
        - pracovať s internetom
        - ovládať prácu s počítačom

Odborná prax sa uskutočňuje v našom školskom zariadení Reštaurácia a kaviareň Mladosť a u stálych zmluvných partnerov: Hotel Grand, Tri studničky, FIM, Družba, Wellness Hotel Chopok (Demänovská dolina, SR), Relax Hotel Avena , Strachanovka (Liptovský Ján, SR), Hotel Jánošík ( Liptovský Mikuláš, SR), Grand Hotel Kempinski ( Štrbské Pleso, SR) Hotel Marriott (Praha, ČR). Odborné stáže sú v Nemecku, Švajčiarsku, Taliansku a Francúzsku.

Počas štúdia je možnosť zúčastniť sa domácich i medzinárodných odborných súťaží

PRACOVNÍK MARKETINGU
        Ucebne-plany_PRM-CR.pdf
        4-ročný študijný odbor ukončený maturitnou skúškou.
        Certifikát: maturitné vysvedčenie a výučný list

Charakteristika: absolventi získajú kvalifikáciu so širokým odborným profilom pre podnikanie v oblasti marketingu v obchode a cestovnom ruchu. Po ukončení štúdia sú pripravení aj na ďalšie štúdium na vysokých školách so zameraním na marketing, ekonomiku, cestovný ruch alebo obchod.

- efektívne využívať moderné komunikačné a informačné technológie
        - zvládnuť technicko-ekonomické činnosti
        - zvládnuť činnosti spojené s cestovným ruchom (zameranie cestovný ruch)
        - základom práce sprievodcu a delegáta pre cestovné agentúry (zameranie cestovný ruch)
        - zvládnuť činnosti spojené s prevádzkou obchodu (zameranie obchod)
        - zvládnuť činnosti spojené s podporou predaja, so sortimentom tovaru (zameranie obchod)

Odborná prax sa uskutočňuje na marketingových oddeleniach organizácií v regióne Liptova a podľa zameraní v organizáciách cestovného ruchu, alebo v obchodných firmách. Odborné stáže sú organizované podľa záujmu a ponuky aj v zahraničí.

Počas štúdia je možnosť zúčastniť sa domácich i medzinárodných odborných súťaží.

OBCHODNÝ PRACOVNÍK  v duálnom vzdelávaní
        Ucebne-plany_OP_-_dualne_vzdelavanie.pdf
        4-ročný študijný odbor ukončený maturitnou skúškou.
        Certifikát: maturitné vysvedčenie a výučný list

Charakteristika: absolventi získajú kvalifikáciu so širokým odborným profilom pre prax v oblasti obchodu v rôznych pracovných pozíciách ako predajca, pokladník, nákupca, vedúci prevádzky, vedúci predaja, kontrolór kvality, skladník, pracovník v logistike a distribúcii. Okrem týchto pozícií sa môže uplatniť aj ako súkromný podnikateľ v oblasti obchodu a služieb.
        Po ukončení štúdia sú absolventi pripravení aj na ďalšie štúdium na vysokých školách so zameraním na obchod alebo manažment.

- efektívne využívať moderné komunikačné a informačné technológie
        - zvládnuť technicko-ekonomické činnosti)
        - zvládnuť činnosti spojené s prevádzkou obchodu
        - zvládnuť činnosti spojené s podporou predaja, so sortimentom tovaru

Odborná prax sa uskutočňuje u konkrétnych zamestnávateľov, s ktorými má žiak uzatvorenú učebnú zmluvu.

DENNÉ NADSTAVBOVÉ ŠTÚDIUM
        SPOLOČNÉ STRAVOVANIE
        Ucebne-plany_DNS_SS.pdf

2-ročný študijný odbor denného nadstavbového štúdia, ukončený maturitnou skúškou Certifikát: maturitné vysvedčenie

Charakteristika: Štúdium je určené pre absolventov učebného odboru kuchár, čašník, hostinský, cukrár. Absolventi získajú kvalifikáciu pre podnikanie v oblasti spoločného stravovania.

- odborne komunikovať v dvoch cudzích jazykoch
        - spracovať agendu zariadenia spoločného stravovania
        - orientovať sa v činnostiach potrebných pre vlastné podnikanie
        - pracovať s odborným softvérom

Odborná prax sa uskutočňuje v hotelových a reštauračných zariadeniach u našich zmluvných partnerov: Hotel Grand, Hotel Tri studničky, Hotel Družba (Demänovská dolina, SR), Hotel Jánošík (Liptovský Mikuláš, SR) Hotel Marriott (Praha, ČR), Tatralandia , Termalpark Bešeňová, Grand Hotel Kempinski ( Štrbské Pleso, SR).

Počas štúdia je možnosť zúčastniť sa domácich i medzinárodných odborných súťaží ako aj zahraničnej prázdninovej stáže.

PREVÁDZKA OBCHODU (zameranie: vnútorný obchod, propagácia)
        Ucebne-plany_DNS-PO.pdf

2-ročný študijný odbor denného nadstavbového štúdia, ukončený maturitnou skúškou.
        Certifikát: maturitné vysvedčenie

Charakteristika: Štúdium je určené pre absolventov učebného odboru predavač, aranžér. Absolventi získajú kvalifikáciu pre podnikanie v oblasti obchodu.

- odborne komunikovať v dvoch cudzích jazykoch
        - spracovať agendu zariadenia malého obchodného podniku
        - orientovať sa v činnostiach potrebných pre vlastné podnikanie
        - pracovať s odborným softvérom

Odborná prax sa uskutočňuje v obchodných a marketingových oddeleniach u našich zmluvných partnerov: CBA Verex, COOP Jednota, Hypernova, Billa, reklamné spoločnosti.