• Skills Slovakia 2019

• 25.01.2019 09:24
      • Žiaci Jakub Baráni z II.A  a Dušan Benčo z I.Adnš reprezentovali našu školu na prestížnej súťaži Skills Slovakia v Bratislave.
      • Postup do finálového kola Jakub vybojoval v semifinálovom kole v novembri 2018, ktoré sa konalo v Nových Zámkoch. Táto súťaž je špecifická v tom, že súťažiaci dopredu nepoznajú suroviny, z ktorých budú pokrm pripravovať. Musia preto priamo na mieste preukázať nielen skúsenosti pri kombinácii vhodných surovín, kreativitu, ale aj kuchárske zručnosti. Po vylosovaní hlavnej suroviny sme mali 30 minút na prípravu receptúry a ďalších 120 minút na prípravu jedla. Jakub s Dušanom pripravili Sous-vide plnené kuracie prsia s flambovanými hruškami a smotanou, petržlenové pyré, zemiakový muffin, brasírovanú ryžovú kroketu a zaúdenú baby cviklu s ružičkovým kelom. V celkovom poradí sa umiestnili na piatom mieste. Ďakujeme im za profesionálnu reprezentáciu školy, ktorá patrí práve vďaka šikovnosti našich žiakov a pedagógov medzi TOP6 gastronomických škôl na Slovensku. Žiakov na súťaž pripravili: Ing.G.Lukáčová a šéfkuchár D.Čatloch.