• Fašiangy 2019

• 22.02.2019 10:19
      • S hotelovkou na fašiangy po ceste našich predkov. Žiaci 1. B triedy prezlečení za masky turoňa, čerta, anjelov, muža-ženy, spolu s krojovaným sprievodom a čašníkmi so škraboškami pozývali učiteľov a žiakov  na fašiangový program.

• V tradičnom liptovskom duchu sa uskutočnili 14. februára 2019 fašiangy na škole. Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde.... tak spievali masky. Fašiangový sprievod masiek s harmonikármi vinšoval zdravie, šťastie a dobrú náladu všetkým. Na ražeň dostali slaninu, klobásy a výslužku do košíka. Žiaci 1. B triedy prezlečení za masky turoňa, čerta, anjelov, muža-ženy, spolu s krojovaným sprievodom a čašníkmi so škraboškami pozývali učiteľov a žiakov  na fašiangový program. Naši prváci veselo a vtipne vysvetlili podstatu fašiangov. Dvojica tanečníkov z 1.D skvelým tanečným vystúpením roztancovala učiteľov, žiakov a aj zamestnancov školy. Na skvelej čokoláde, fašiangovom čajíku a šiškách  sme si pochutnali v odborných učebniach prestretých v pestrofarebných farbách, kde interiér učební dopĺňali valentínske stoly. Zážitkové vyučovanie triedy 1.B pripravili odborné učiteľky: Mgr. Baranová, Ing. Feriancová, PhDr.Žiklová.