• Bronzový Tatranský kuchár 2019

• 05.05.2019 16:09
      • Žiak Dušan Benčo z I.Adnš vybojoval pre našu školu krásne tretie miesto na gastronomickej súťaži Tatranský kuchár 2019, ktorá sa tento rok konala na Štrbskom plese.
      • Aj v tomto roku bola konkurencia žiakov v kategórii junior silná. Dušan musel pripraviť v časovom limite 50 minút tri porcie súťažného jedla s dôrazom na dodržanie technologických postupov,zaujímavú kombináciu surovín, dochutenie, styling a hygienu. Povinnými surovinami boli prepelica, smrekové výhonky a šafran. Naše súťažné jedlo bolo : Prepelica plnená šafranovou fášou, sous-vide prepeličie vajíčko, topinamburové pyré s medvedím cesnakom, mrvový toast a espuma zo smrekových výhonkov. Žiaka na súťaž pripravila Ing.G.Lukáčová v spolupráci so šéfkuchárom D.Čatlochom. Dušanovi srdečne blahoželáme a chceme sa poďakovať vedeniu školy za podporu pri príprave na odborné gastronomické súťaže.