• Prvá pomoc

• 16.06.2019 17:01
      • 12.06.2019 sa v areáli Červeného kríža v Liptovskom Mikuláši uskutočnila súťaž v poskytovaní prvej pomoci.
      • Každoročne si tu merajú sily stredoškoláci, majú možnosť vyskúšať si teoretické vedomosti v praxi a overiť si reakcie v reálnych situáciách. Aj tohto roku museli súťažiaci zvládnuť kardiopulmonálnu resuscitáciu, ošetriť rôzne zlomeniny, či krvácania a duchaprítomne zasiahnuť pri predávkovaní sa drogami, či liekmi. V silnej konkurencii škôl z dvoch okresov a za účasti dvoch zdravotných škôl sa nám podarilo vybojovať pekné 5.miesto. Družstvo hotelovej akadémie tvorili Dominika Kustrová a Kristínka Karníková z IV.AB, Ivana Stančeková z III.A, Matej Lehotský a Ema Urbanovičová obaja z II.A.

Ďakujeme za reprezentáciu školy a tešíme sa opäť o rok.

Mgr. Jana Lehotská a Ing. Mária Zajacová