• „Tekuté zlato“ zo Slovenska

• 18.10.2019 10:06
      • Žiaci 4.C, 3.C a 2.C študijného odboru Pracovník marketingu navštívili v utorok 15.10.2019 expozíciu spoločnosti Nestville Destillery v Hniezdnom, ktorá dosiahla v roku 2019 cenné prvenstvo, čím zaradila Slovensko medzi TOP svetových výrobcov whisky.

• V kategórii európskych whisky sa na prvom mieste ako najlepšia európska whisky roka umiestnila slovenská whisky, 8-ročná Nestville Whisky Master Blender. Okrem spomínanej ceny získala slovenská whisky aj viacero svetových ocenení na prestížnej svetovej súťaži v Číne.Expozícia Nestville Parku je zameraná na históriu tradičných ľudových remesiel  súvisiacich s liehovarníctvom, predstavuje jednu z najmodernejších rafinérií na výrobu liehu a výrobu whisky. Žiaci sa oboznámili s celým výrobným procesom pri výrobe whisky, s históriou a tradíciou liehovaru. Súčasťou výroby je aj výrobňa čokolády spojená s čokoládovňou, v ktorej sme mohli ochutnať skvelé čokoládové špeciality.