• Bronz na Žilinskej gastronomickej jeseni 2019

• 10.11.2019 13:50
      • Žiak Dominik Majerčík z III.D triedy vybojoval na súťaži Žilinská gastronomická jeseň bronzovú medailu. Prvýkrát  a hneď úspešne reprezentoval našu školu ako kuchár junior.
      • V tomto ročníku boli povinné suroviny divina, kel a slivky. Dominik pripravil Sous-vide bizóna, kelové krupoto, slivkovú redukciu so zeleninou a zaúdenou bryndzou. V časovom limite 50 minút museli súťažiaci nielen pripraviť jedlo, ale aj naservírovať predjedlo, ktoré bolo súčasťou dvojchodového menu. Dominikovu zručnosť, správnosť technologických postupov, vhodne zvolenú kombináciu surovín a styling pozitívne ocenila odborná komisia na čele s predsedom SZKC V.Artzom. Žiaka na súťaž pripravila Ing.Lukáčová. Poďakovanie za reprezentáciu patrí aj žiakovi Andrejovi Šebestovi z II.E, ktorého na súťaž pripravila Bc.Fronková.