• Listen, write, read and speak - školské kolo OAJ

• 16.12.2019 08:39
      • Dnes, 22.11.2019 prebehol 12.ročník školského kola Olympiády v anglickom jazyku, ktorého sa zúčastnilo 19 najlepších študentov. Všetci preukázali svoju zdatnosť v jazykových zručnostiach ako je posluch a čitanie s porozumením, gramatický test, slovná zásoba a komunikačné zručnosti vo forme hrania rolí a obrázkového príbehu.
      • Olympiáda predstavuje súťaž najlepších z najlepších a nemusí ísť práve o športové podujatie, ktoré sa uskutočňuje každé štyri roky. Olympiáda v anglickom jazyku v tomto školskom roku má už svoje dvanáste pokračovanie. 19 najlepších študentov, nominovaných z radov učiteľov anglického jazyka sa zúčastnilo školského kola, ktoré sa uskutočnilo 22.11.2019. Všetci preukázali svoju „olympijskú zdatnosť“ v jazykových zručnostiach. Medzi tieto patrili posluch s porozumením, gramatický test, slovná zásoba, čítanie s porozumením a komunikačné zručnosti vo forme hrania rolí, obrázkového príbehu či diskusie.

V anglickom jazyku v školskom kole sa súťažilo v dvoch kategóriách a tu je výsledková listina

Víťazom v kategórii 2A sa stal Juraj Hrnčiar z 2.A triedy

Víťazom v kategórii 2B sa stal Roman Senko z 3.C.

Obaja víťazi postupujú do okresného kola.Srdečne blahoželáme.
        PK ANJ