• Fašiangy 2020

• 24.02.2020 19:37
      • V tradičnom liptovskom duchu sa uskutočnil 20.2.2020 na hotelovej akadémii fašiangový festival jedla a zábavy. Žiaci 2. B a 2.A prezlečení za masky, spolu s krojovaným sprievodom a harmonikárom Danielom Kubovčíkom pozývali na fašiangový program.

• Veselým programom fašiangovníkov, sprievodným slovom Erika Kokyho   vysvetlili podstatu fašiangov. Ľudové piesne  v podaní Terezy Oravcovej spolu s reprodukovanou hudbou roztancovali žiakov a učiteľov. Fašiangový festival ponúkal fašiangové pampúšiky, tradičné šišky s jahodovou penou, šišky so smotanovým krémom, ovocným coulis, florentínske šišky, espresso šišky a fašiangovú klobásu s kapustou pod zemiakovou perinou. Čašníčky v elegantných klobúkoch všetkých  osviežili voňavými  čajíkmi a ponuku dopĺňali receptárom . Celoškolskú  gastronomickú aktivitu  formou spájania ľudových tradícií a zážitkového vyučovania pripravili odborné učiteľky: Mgr. Baranová, Ing. Feriancová, Ing.Girašková, Bc. Lúčanová, PhDr. Žiklová , Ing. Martanová a majsterka odbornej výchovy Bc. Kozemčáková. Prepájanie teórie s praxou je jednou z foriem inovatívneho vyučovania. V mene predmetovej komisie spoločného stravovania ďakujem vedeniu školy za možnosť uskutočnenia tohto podujatia, tiež  učiteľom a žiakom za úspešnú realizáciu .