• Leto v Europa-parku

• 05.03.2021 09:20
      • Naša škola ponúka  nielen veľa  možností ako zdokonaliť svoje zručnosti   v oblasti gastronómie👨‍🍳🍽🍷,  ale aj  ako  získať  nezabudnuteľné zážitky.

Takou príležitosťou je   odborná stáž  v gastronomických prevádzkach v zahraničí.  Aj minulé leto sa niekoľkí  naši študenti zúčastnili stáže v  Europa-Parku🎠🎡 v nemeckom meste  Rust.

Jedným z nich je Daniel Kubovčík, žiak III.EF , odbor kuchár, ktorý  podelil o svoje dojmy a skúsenosti.🙂

• Možností na to,  ako prežiť letné prázdniny,  je vždy niekoľko.   Vybrať si tú správnu bolo pre mňa ťažké. Dnes už viem, že som sa rozhodol najlepšie ako som len mohol.  Minulé leto, pred nástupom 2. vlny pandémie Covid – 19,  som využil  príležitosť ísť na odbornú zahraničnú prax  v nemeckom zábavnom parku Europa-park v meste Rust.

Išiel som tam do celkom neznámeho prostredia a kolektívu. Po dvoch mesiacoch pobytu môžem povedať, že to neľutujem a prinieslo mi to ďalšie výhody,  ako  spoznávanie novej kultúry,  ktorá rozšírila moje obzory,  spoznal som nových kolegov z rôznych krajín, s ktorými sme často krát viedli dlhé rozhovory . Z niekoľkých sa stali aj moji  priatelia.   Skvelí boli aj nadriadení, ktorí boli veľmi ústretoví, priateľskí a vždy nápomocní.

Niekto by si myslel, že to bola akási dovolenka. Ale nebolo to tak.   S istotou viem povedať, že  to  bola  výborná pracovná príležitosť ako aj skúsenosť do života. Prax v Nemecku  prispela nielen k môjmu pracovnému rozvoju, ale aj k môjmu osobnostnému posunu. Naučil som sa  dochvíľnosti, dôslednosti a pedantnosti a   zdokonalil sa v slušnosti. Mal som  možnosť pracovať v špičkovej gastronómií , ktorú nemáme možnosť  zažiť  na Slovensku každý deň.

Za túto skúsenosť som vďačný  a odporúčam  študentom  našej školy, aby využili možnosť ísť na zahraničnú  odbornú prax  a vyskúšali  si inú  formu gastronómie, spoznali novú krajinu, kultúru aj množstvo ľudí.  Treba na to odhodlanie, chuť pracovať a zdokonaľovať sa. Choďte za svojím cieľom.