• Zlato a striebro na Žilinskej gastronomickej jeseni

• 25.11.2017 20:06
      • Aj tradičnú surovinu ako je kapor je možné pripraviť netradične. Naši žiaci Ondrej Jurčo a Adrián Rázga si tento rok „uvarili“  zlatú aj striebornú medailu.

• Kapor bol povinnou surovinou na kuchárskej súťaži Žilinská gastronomická jeseň 2017, ktorá sa konala 22.11.2017 v hoteli Slovakia v Žiline. Našu školu reprezentovali žiaci Ondrej Jurčo z II.Adnš a Adrián Rázga z II.A.  V časovom limite 45 minút a v kategórii junior pripravili pod vedením vyučujúcej Ing.Lukáčovej pokrmy, ktoré ocenila porota ako originálne a nápadité. Ondrej bol ocenený zlatou medailou a pripravil kapra pošírovaného v údenom mlieku so zelerovo - šalotkovým pyré, jablkovú pralinku, glazovanú reďkovku a uhorkovo - citrusovú penu. Adrián vybojoval striebornú medailu a pripravil kapra s medovníkovo-orechovou krustou, kalerábovo-jablkové pyré, pohánku s hrozienkami a brandy, špenátovú espumu, flambovanú baby mrkvu. Srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník súťaže.