• Kurz Somelier 2016

• 06.01.2018 11:10
      • V dňoch od 18. - 26.10.2016 žiaci 2.D triedy a dvaja žiaci 1.A HA absolvovali Someliersky kurz začiatočník pod vedením PhDr. A. Žiklovej, ktorý sa konal pod záštitou COV. Kurz slávnostne otvoril vedúci COV Mgr. A. Kubala, ktorý poprial žiakom veľa úspechov. Žiaci získali nové vedomosti nielen o pestovaní viniča, ale aj o výrobe vína a taktiež aj o jeho servise a sobášení jedla s vínom. Pre žiakov to bol veľký gastronomický zážitok a verím, že ich táto gastronádhera podnieti aj k ďalšiemu rozvoju praktických zručností, a to najmä v hotelových zariadeniach. Po absolvovaní tohto kurzu majú žiaci možnosť absolvovať druhý stupeň kurzu "Somelier v gastronómii", ktorý sa bude konať v dňoch od 10. - 12.11.2016 na Hotelovej akadémii v Liptovskom Mikuláši, pod vedením profesionálneho someliera Andreja Gubányho.