• Postarali sme sa o čistejší kus Liptova

• 29.04.2019 14:43
      • Trieda I.B s pani učiteľkami Zuzanou Iľanovskou a Miriam Devečkovou  sa zúčastnila pri odstraňovaní odpadu na Liptovskej Mare počas environmentálnej akcie.

• Vyše 250 dobrovoľníkov pomohlo vyčistiť brehy Liptovskej Mary počas 5. ročníka environmentálnom dňa, ktorý bol spojený so svetovým dňom Zeme. Vyzbierali sme viac ako 350 vriec odpadu rôzneho charakteru. Medzi odpadom sme našli pneumatiky, okenný rám či zimný sveter a tiež sme objavili čiernu skládku. Zle dostupný terén, v ktorom sme sa pohybovali, bol pre nás výzvou. Na ceste za odpadom sme stretli hady, ktoré sa vyhrievali  na skalách.

Na záver možno len treba dodať, že tí, ktorí najviac znečisťujú Liptovskú Maru a jej okolie, tiež priložia svoju ruku k dielu a najmä v budúcnosti zvážia, či plechovica od piva patrí pod krík alebo je jej miesto v separovanom odpade.

Ďakujem organizátorom za vydarené podujatie

TA3

TOPKY