• ŽŠR zorganizovala simulované študentské voľby do Európskeho parlamentu

• 09.05.2019 10:23
      • Boli sme radi, že sme si aj my v našej škole mohli vyskúšať Simulované študentské voľby. Cieľom  týchto volieb bolo rozvíjať u žiakov nasledovné schopnosti, kompetencie, hodnoty, a postoje potrebné pre život človeka v demokratickej spoločnosti.
      • Z celkového počtu 429 prítomných žiakov v škole  sa volieb zúčastnilo 127 voličov, ktorí mali záujem si vyskúšať, ako by volili počas reálnych volieb. Z reálneho počtu 32 politických strán mohli vybrať najviac dvoch kandidátov za Europoslancov. Voľby v našej škole sa konali 3.5.2019. Na výsledky študentských volieb v škole platí informačné embargo do 10.5.2019.

Ďakujem pani učiteľke Martanovej a Žiacke školskej rade za dôstojný priebeh simulovaných študentských volieb