• Sekundy zachraňujú životy- umývajte si ruky

• 20.10.2021 13:38
      • Žiacka školská rada 15.10.2021 usporiadala v škole osvetu okolo Svetového dňa umývania rúk.
        Celú aktivitu pripravili Kristína Prievalská IV.B a Adela TArageľová I.ADNŠ a týka sa aktuálnej epidemiologickej situácie, kde žiaci  pripomenuli, ako je dôležité si správne UMÝVAŤ RUKY .
      • Tohoročný Svetový deň hygieny rúk upozorňuje na význam dôkladnej hygieny rúk u zdravotníckych pracovníkov, ktorí sú denne v kontakte s najzraniteľnejšími skupinami osôb. Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu ochorení až 80% infekcií sa prenáša neumytými rukami. V aktuálnej epidemiologickej situácii je dôležité pripomínať verejnosti ako dôkladné a správne umývanie rúk prispieva k prevencii vzniku prenosných ochorení vrátane COVID-19.

Podstatné je vedieť KEDY a AKO si umývať ruky.