• Majstrovstvá somelierov Slovenska 2018

• 11.04.2018 11:03
      • V dňoch 26.3.-27.3.2018 sa v Modrom Kameni v okrese Veľký Krtíš, konali   Majstrovstvá somelierov Slovenska 2018, pod záštitou spoločnosti Hubert  J.E. a Asociácie somelierov Slovenska. Bolo prihlásených 32 súťažiacich z HA a SOŠ z celého Slovenska.

• Hotelovú akadémiu Liptovský Mikuláš reprezentovali žiaci 2.A triedy Adam Dobeš  a Martin Iľanovský. Svoje somelierske umenie predviedli nielen v písomnom teste o vinárstve celého sveta, ale aj v senzorike a následne v praktickom predvedení dekantácie archívneho vína Cabernet Souvignon ročník 2007. Je to elegancia sama o sebe. Táto súťaž bola veľkým prínosom nielen pre žiakov, pedagógov, ale aj vinárov z celého Slovenska. Na súťaž žiakov pripravovala Profesionál Somelier PhDr. Anna Žiklová. Za úspešnú reprezentáciu školy ďakujeme.