• Olympijské rekordy v anglickej olympiáde

• 26.11.2018 09:13
      • Olympiáda predstavuje súťaž najlepších z najlepších a nemusí ísť práve o športové podujatie, ktoré sa uskutočňuje každé štyri roky. Olympiáda v anglickom jazyku v tomto školskom roku má už svoje jedenásťročné pokračovanie. 20 najlepších študentov, nominovaných z radov učiteľov anglického jazyka sa zúčastnilo školského kola, ktoré sa uskutočnilo 23.11.2018. Všetci preukázali svoju „olympijskú zdatnosť“ v jazykových zručnostiach. Medzi tieto patrili posluch s porozumením, gramatický test, slovná zásoba, čítanie s porozumením a komunikačné zručnosti vo forme hrania rolí, obrázkového príbehu či diskusie.

V anglickom jazyku v školskom kole sa súťažilo v dvoch kategóriách a tu je výsledková listina

OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU

v kategórii 2A

1.miesto                                Eliška Gabriela Mikušová (1.B)

2.miesto                                Roman Senko (2.C)

3.miesto                                Jozef Naništa (1.B)

v kategórii 2B

1.miesto                                Michal Cibák (4.C)

2.miesto                                Michal Tomko (3.A)

3.miesto                                Michal Rybín (4.AB)

Víťazi školského kola v olympiáde z anglického jazyka Eliška Gabriela Mikušová a Michal Cibák postupujú  do obvodného kola olympiády, ktoré sa bude konať 17.1.2019.

V školskom kole sme odmenili všetkých účastníkov sladkou odmenou a perom a prví traja súťažiaci dostali odmenu vo forme školských potrieb.

PK CUJ