• Lyžiarsky kurz - Tatranská Lomnica

• 29.01.2019 07:28
      • 14.januára sa pred našou školou okolo ôsmej hodiny ráno zišlo 65 žiakov vybalených a vystrojených na lyžiarsky kurz. Po príchode dvoch autobusov sa nám počas výdatného sneženia  podarilo úspešne naložiť a vyraziť smer Tatranská Lomnica, kde sme strávili pekných päť dní v hoteli Morava.

• Doobeda sme sa úspešne rozdelili do šiestich družstiev, v ktorých žiaci lyžovali a snowboardovali  do konca kurzu. Počas kurzu všetci zúčastnení absolvovali preteky v slalome, ktoré sme vyhodnotili v troch kategóriách.

Najrýchlejším snowboardistom kurzu je Karol Kubík z 1.D, druhé miesto získala Matejková Ivana z 1.C, bronzovú medailu získal Bubniak Alan z 1.D a štvrté miesto patrí Stasovej Veronike z 1.G.

Kategóriu chlapcov - lyžiarov vyhral Samuel Garguš z 1.C, druhé miesto patrí Jakubovi Váňovi z 1.B, tretiu priečku obsadil Šebesta Andrej z 1.E. Na peknom štvrtom mieste skončil Kubovčík Daniel z 1.E.

Najrýchlejšou lyžiarkou a celkovou víťazkou kategórie dievčat je Liptáková Natália z 1.A, druhú priečku získala Eliška Gabriela Mikušová z 1.B, Nahálková Barbora z 1.C obsadila tretie miesto. Štvrtá skončila Bartková Timea z 1.G triedy.

Stredu poobede sme sa vybrali vláčikom na výlet do Starého Smokovca, kde sme sa podľa záujmu rozdelili na dve skupiny. Jedna skupina navštívila Tricklandiu, kde si mohla vyskúšať  putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií a vyrobiť množstvo zábavných fotografií. Druhá skupina absolvovala pešiu túru na Hrebienok, kde navštívila Tatranský ľadový dóm, ktorý je momentálne v téme Baziliky Sv. Petra v Ríme spolu s Berniniho kolonádou.  Cestu späť sme absolvovali adrenalínovou formou – na saniach J.

Na kurze sme si všímali aj čistou izieb a musím konštatovať, že sa mnohí snažili. Dosvedčuje tomu aj samotné vyhodnotenie najčistejšej izby. Rovnaký počet bodov získali hneď štyri izby naraz s počtom bodov 27 z 30.

Okrem osvojovania si lyžiarskych schopností mali žiaci možnosť lepšie spoznať rovesníkov z ročníka a utužiť priateľstvá v triednych kolektívoch. K tomu  im napomáhali večerné programy, ktoré si sami vytvárali a vzájomne sa bavili rôznymi súťažami, tancami, či karaoke show.

Touto cestou ďakujeme všetkým zúčastneným, inštruktorom a pani zdravotníčke, ktorá sa vzorne starala o zdravie nás všetkých.  Verím, že máme všetci veľa krásnych spomienok a zážitkov.