• ST. NICOLAUS YOUNG BARTENDERS TALENT

• 16.09.2019 21:34
      • Dnešná doba kladie dôraz na nové znalosti barmana, barovú mixológiu, servis nápojov a prívetivé správanie k hosťom. V rámci projektu ST. NICOLAUS YOUNG BARTENDERS TALENT  lektori Tomáš Gyén – majster sveta v miešaní nápojov v kategórii nealkoholických koktailov z roku 2018 a Rastislav Kubáň – majster sveta v miešaní nápojov v kategórii Bartenders Choice z roku 2017 realizovali na našej škole dňa 11.09.2019 workshop na tému : Miešané nápoje a nápojová gastronómia. Prednášky v rámci workshopu sa zúčastnili žiaci II. A – HA; II. B – HA, žiačky I. A DNŠ a učiteľka odborných predmetov PhDr. Anna Žiklová, učiteľka odborných predmetov Mgr. Ružena Baranová a hlavná MOV PhDr. Iveta Grešová.

• Páni Tomáš Gyén a Rastislav Kubáň nám odovzdali veľmi cenné vedomosti o nápojovej gastronómii, priblížili nám históriu a výrobu špičkových značkových liehovín, vín a sirupov.

V praktickej ukážke workshopu nám predstavili ušľachtilé liehoviny Vodka, Gin, Domovina – borovička, slivovica, hruškovica, marhuľovica; Soberano, RON Santiago de Cuba, Whisky, Vermuth a sirupy značky Giffard a prácu s nimi.

Miešanie nápojov v podaní Tomáša a Rasťa bolo excelentnou ukážkou barmanského majstrovstva a zručností.  Pri príprave miešaných nápojov kládli dôraz na eleganciu, čistotu a odbornosť. Pripravené miešané nápoje nás očarili nielen svojim vzhľadom, servisom a dekoráciou ale hlavne arómou a chuťovými vlastnosťami.  Páni dokázali,  že barman musí dať do práce svoju dušu, zaujíma sa o hosťa, je výnimočný.

Na základe získaných vedomostí žiaci písali odborný test. Po vyhodnotení testu boli vybraní dvaja žiaci, ktorí postúpili do finále projektu ST. NICOLAUS YOUNG BARTENDERS TALENT, ktorý sa bude konať v Bratislave.