• Viedeň 2019

• 20.10.2019 19:43
      • Piatok 18.10.2019 o 6,00 ráno sme úspešne vyrazili spoznávať krásy mesta na Dunaji, a to Viedeň. 45 žiakov našej školy malo možnosť navštíviť a bližšie spoznať históriu tohto veľkomesta.
      • Celým historickým cetrom mesta nás previedla sprievodkyňa cestovnej kancelárie, ktorá  nám porozprávala históriu vzniku mesta, oboznámila nás s drezúrou známych koní - Lipicánov, porozprávala zaujímavosti o hoteli Sacher a aj o výrobe slávnej Sacherovej torty. Videli sme Stefansdom, Hoffburg a v samotnom začiatku nášho zájazdu aj zámok Schőnbrunn. Pri zámku sme sa zdržali v jeho krásnych záhradách, niektorí blúdili v jeho labyrinte a iní zase vyšli až na známu Gloriettu, kde si niekedy dávno každé ráno popíjala kávu cisárovna Sisi. Pre mnohých bola zážitkom aj cesta metrom, či známa nákupná ulica Mariahilfer Strasse. Práve tu si naši žiaci mohli vyskúšať svoje znalosti z nemčiny.

Ďakujeme vedeniu školy za túto možnosť, tých necelých 13 km pešej chôdze stálo zato !

Lehotská Jana