• Skills Slovakia 2020

• 27.01.2020 20:47
      • Žiaci Mojmír Gulaša a Karol Kubík reprezentovali našu školu na prestížnej kuchárskej súťaži Skills Slovakia, ktorá sa konala v Bratislave a vybojovali štvrté miesto.
      • Mojmír sa zúčastnil semifinálového kola v novembri 2019, kde zo 16 zúčastnených  postúpilo do finále šesť odborných škôl. Táto súťaž je špecifická v tom, že súťažiaci dopredu nevedia, z akých surovín budú variť. Mojmír si vylosoval druh mäsa a dostal 30 minút na prípravu receptúry a pracoviska. Porota hodnotila správnosť technologických postupov, chuť jedla a výslednú prezentáciu. Žiakov na súťaž pripravila Ing.Lukáčová v spolupráci so šéfkuchárom Pinus restaurant M.Pavčom. Žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu a vedeniu školy za podporu.