• Slávnostný banket pod taktovkou III.EF triedy

• 21.05.2021 16:01
      • Žiaci III. EF triedy učebný odbor kuchár, čašník Hotelovej akadémie v Liptovskom Mikuláši pod vedením svojich skúsených majstrov odborného výcviku pripravili  v dňa 17. mája 2021 v rámci ukončenia trojročného štúdia - slávnostný banket - pre svojich pozvaných hostí. Týmto záverečným výstupom demonštrovali  časť svojich odborných schopností a zručností nadobudnutých  počas trojročného štúdia. Organizovaním prezentačných podujatí umožňuje škola  žiakom rozvíjať odborné kompetencie nielen v učebnom odbore kuchár, čašník ale aj vo všetkých študijných a učebných odboroch.

• Žiaci III. EF triedy učebného odboru kuchár, čašník sa predviedli  vo veľkom štýle. Orchester stolovania a chutí – to bol názov gastronomického predstavenia, ktoré v utorok 17.05.2021 prilákalo  pozvaných hostí do HA v Liptovskom Mikuláši. V hlavných úlohách sa predstavili žiaci učebného odboru kuchár, čašník, ktorí nám ponúkli skvelý kulinársky zážitok podfarbený príjemným prestieraním spojeným s banketovou obsluhou.

Bolo to skutočne výborné predstavenie, ktoré malo finesu. Nečudo, že hlavní protagonosti žiaci III. EF triedy a ich výkony si na záver celkom oprávnene vyslúžili potlesk  všetkých zúčastnených.

Začali sme studeným predjedlom. Chlebové bruschettky so syrom Lučina a údeným lososom svojim elegantným charakterom skvelo zahájili slávnostný banket. Na rad prišla Hrášková krémová polievka s tyčinkou z lístkového cesta, ktorá vkusne harmonizovala s konceptom celého slávnostného menu. Hlavné jedlo bolo po hráškovom kréme jedným z vrcholov slávnostného banketu. Bravčové líčka na červenom víne doplnené zemiakovou kašou bolo skutočne výnimočné jedlo prepracované do najmenších detailov. Krupicový krém s ovocným želé ako dezert bol lahodným spoločníkom pri tomto príjemnom slávnostnom stolovaní. Soft Piňa Colada  uzavrela toto krásne predstavenie v piatich dejstvách.

Vďaka patrí žiakom III.EF triedy a všetkým MOV, ktorí sa podieľali na príprave tohto banketu.