• Od koreňa po plody

• 12.10.2021 10:14
      • Celoškolská gastronomická aktivita: Od koreňa po plody bola dňa 6.10.2021 ukončená výstavou z plodov liptovskej zeme, ktoré priniesli žiaci a zamestnanci  školy.
      • Za originálne exponáty boli ocenení žiaci 1. E triedy: Jakub Sklenár, Guoth Filip, Vaško Samuel a Tomašák Tomáš. Ukážky  carvingu na tému: Jednoduchá ozdoba zo zeleniny a ovocia zožala  veľký obdiv. Svojím rezbárskym umením žiaci 2.A odkryli  skrytú krásu  v rôznych tvaroch zeleniny a ovocia. Fantázia a kreativita nechýbala ani na technologickom cvičení v druhej skupine 2.A triedy. Na degustáciu pre učiteľov pripravili: Brownies z červenej repy, cuketové mafiny, zemiakové pagáče a hokaido  krémový dezert. Tekvicové dobroty na slano i na sladko predstavil receptár: Tekvica v hlavnej úlohe. Ďakujem všetkým žiakom a zamestnancom školy, ktorí poskytli časť svojej úrody pre jesenné aranžmá. Vďaka patrí aj kolegyniam: Ing. Giraškovej, Mgr. Kozemčákovej, Ing. Martanovej , pani MOV Obrcianovej za tvorivé nápady, precíznosť v práci a tímovú spoluprácu so žiakmi našej školy.