• Skills gastro kuchár junior

• 30.01.2022 11:41
      • Žiak Martin Hric reprezentoval našu školu na prestížnej súťaži v odbore kuchár. Súťaž sa konala 27.1.2022 v Piešťanoch a  zúčastnilo sa jej 12 vybraných škôl z celého Slovenska.
      • Povinnou surovinou bol bravčový bôčik, ktorý Martin glazoval a plnil. Podával ho s kapustovým, zelerovým pyré a hubovým koláčikom. Na prípravu pokrmu žiaci mali 120 minút. Odborná porota na čele s predsedom SZKC V.Artzom hodnotila nápaditosť repetúry, prípravu pracoviska mise en place, dodržanie technologických postupov, styling na tanieri. Žiaka na súťaž pripravila Ing.G.Lukáčová učiteľka odborných predmetov. Aj keď Martin nepostúpil do finále, ďakujeme za jeho reprezentáciu a držíme mu palce na ďalších kuchárskych súťažiach.