• STRIEBRO NA EUROCUPE 2023

• 03.11.2023 19:33
      • Na medzinárodnej súťaži barmanov juniorov v Prešove našu školu reprezentovali žiaci Matěj Maslan a Dajana Kúrová zo IV.A triedy a vybojovali strieborné medaile v súťaži jednotlivcov.
      • Hotelová akadémia Prešov, AEHT – Asociácia európskych škôl hotelierstva a turizmu, Slovenská barmanská asociácia, Úrad Prešovského samosprávneho kraja usporiadali pod záštitou predsedu Prešovského samosprávneho kraja PaedDr. Milana Majerského, PhD. 28. ročník medzinárodnej barmanskej súťaže juniorov EUROCUP 2023.

Termín konania súťaže: 24. – 25. október 2023; Miesto konania súťaže: Športová hala Hotelovej akadémie Prešov.

Na tejto medzinárodnej súťaži našu školu reprezentovali Dajana Kúrová a Matěj Maslan žiaci IV. A triedy.

Súťaž pozostávala z dvoch súťažných kategórií nápojov:

1. kategória – Bartender´s choice drink - 4 porcie

2. kategória – Fancy soft drink - 4 porcie

Každý súťažiaci si mal zostaviť vlastné originálne receptúry pre obidve kategórie nápojov. Bartender´s choice drink mal obsahovať ako bázu gin - Warner´s London Dry Gin 40%, v objeme min. 3 cl. Ostatné suroviny mohli byť modifikátormi. Obsah nápoja Bartender´s choice drink bol bez obmedzenia.

Fancy soft drink musel obsahovať sirup MONIN z portfólia spoločnosti RUDOLF JELÍNEK Slovakia, s. r. o. v množstve min. 1 cl a ľubovoľný nealkoholický výrobok. Fancy soft drink musel byť o obsahu 10 cl – 30 cl.

Príprava na súťaž: maximálne 15 minút vo vyhradenom priestore za pódiom. Počas súťaže mali žiaci: 3 minúty na ppríprau pracoviska, 7 minút miešanie súťažného nápoja Bartender´s choice drink, 7 minút miešanie súťažného nápoja Fancy soft drink a 3 minúty upratanie pracoviska.

Hodnotenie: Komisári hodnotili vystupovanie súťažiaceho, pracovisko, techniku prípravy nápoja, chuť, vôňu, vzhľad a celkový dojem nápoja podľa pravidiel a nariadení I.B.A. – W.C.C.

Dajana Kúrová miešala v 1. kategórii – Bartender´s choice drink nápoj pod názvom - CONCLUSION. V 2. kategórii – Fancy soft drink miešala nápoj pod názvom - MANGO SPICEWARE.

Matěj Maslan miešal v 1.kategórii – Bartender´s choice drink nápoj pod názvom - MOONBEAM. V 2. kategórii – Fancy soft drink to bol nápoj pod názvom - DELIGHT SPLASH.

Dajana a Matěj zvládli všetky súťažné disciplíny na veľmi dobrej profesionálnej a odbornej úrovni.

Umiestnenie:

► Dajana Kúrová – v súťaži jednotlivcov získala ► STRIEBORNÚ MEDAILU

► Matěj Maslan – v súťaži jednotlivcov získal ► STRIEBORNÚ MEDAILU

Žiaci dôstojne reprezentovali Hotelovú akadémiu v Liptovskom Mikuláši, za čo im srdečne ďakujeme.

Zároveň ďakujeme aj pánovi riaditeľovi Mgr. Petrovi Pirončiakovi, vedeniu školy za podporu a zázemie.Žiakov na súťaž pripravila Mgr. Ružena Baranová - učiteľka odborných predmetov a PhDr. Iveta Grešová - HMOV v spolupráci s p.Šoltýsom manažérom The LOCUS Club.